Venus Williams nie daje szans Urszuli Radwańskiej. Linette też za burtą na Tajwanie.

W II rundzie rozgrywanego na Tajwanie tenisowego turnieju WTA Polki nie sprostały wyżej notowanym rywalkom. w II rundzie rozgrywanego na Tajwanie tenisowego turnieju WTA. w II rundzie rozgrywanego na Tajwanie tenisowego turnieju WTA. W II rundzie rozgrywanego na Tajwanie tenisowego turnieju WTA polki nie dały rady wyżej notowanym rywalkom

urszula Radwańska
 /  fot. z  /  źródło: Pressfocus

Urszula Radwańska przegrała z rozstawioną z numerem jeden Amerykanką Venus Williams 4:6, 2:6, a Magda Linette z „dwójką" Japonce Misaki Doi 2:6, 3:6 w II rundzie rozgrywanego na Tajwanie tenisowego turnieju WTA.


Radwańska w światowym rankingu znajduje się na 113. miejscu. Williams sklasyfikowana jest aż o 101 lokat wyżej. To było ich czwarte spotkanie i trzecie zwycięstwo Amerykanki.
Linette miała teoretycznie łatwiejsze zadanie. Polka to 97. zawodniczka w zestawieniu, a Doi, z którą mierzyła się po raz pierwszy w karierze, jest w nim 61. Jak się okazało, nie miało to znaczenia.

 

Z kolei Mariusz Fyrstenberg i Meksykanin Santiago Gonzalez pokonali Australijczyka Chrisa Guccione'a oraz Austriaka Philippa Oswalda 7:5, 7:6 (9-7) i awansowali do ćwierćfinału halowego turnieju ATP na kortach twardych w Memphis.
Ich kolejnymi rywalami będą Amerykanie - Austin Krajicek i Nicholas Monroe, którzy niespodziewanie wyeliminowali swoich słynnych rodaków Boba i Mike'a Bryanów. Fyrstenberg i Gonzalez przed rokiem w Memphis byli najlepsi.
Z turniejem pożegnał się Tomasz Bednarek, którego partnerem był Adil Shamasdin. Polsko-kanadyjską parę pokonali Holendrzy Wesley Koolhof i Matwe Middelkoop.

Z tej samej kategorii