Anita Włodarczyk pierwsza w kwalifikacjach. Spokojny awans do finału młota

Anita Wlodarczyk
 źródło: AFP

Piotr Myszka ze sporymi szansami na podium! Nasz żeglarz jest trzeci przed decydującym tzw. wyścigiem medalowym.

KOLARSTWO TOROWE

* Rafał Sarnacki, Damian Zieliński i Krzysztof Maksel zajęli siódme miejsce w sprincie drużynowym.

* Damian Zieliński zajął 7., a Rafał Sarnecki 15. miejsce w kwalifikacjach sprintu. Obaj awansowali do 1/16 finału.

* Polscy kolarze torowi zakończyli starty w sprincie indywidualnym. W repesażach o prawo startu w 1/8 finału zarówno Damian Zieliński, jak i Rafał Sarnecki zajęli drugie miejsca.

BADMINTON

* Natalia Zięba i Robert Mateusiak przegrali 0:2 z parą duńską Nielsen/Pedersen. W drugim spotkaniu polski mikst pokonał Chińczyków Chen Xu/Jin Ma, 2:1.

* Adrian Dziółko wygrał pierwszy mecz grupowy z Gwatemalczykiem Kevinem Cordonem 2:1.

TENIS

* Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot przegrali z rumuńską parą Irina-Camelia-Begu/Horia Tecau w pierwszej rundzie miksta 6:4, 6:7, 8:10.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

* Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z kanadyjską parą Saxton/Schalk 0:2 w barażu o prawo gry w 1/8 finału i odpadli z turnieju.

* Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali 1:2 z włoską parą Nicolai/Lupo w barażu o prawo gry w 1/8 finału i odpadli z turnieju.

PŁYWANIE

* Konrad Czerniak osiągnął 10. czas półfinałów na 100 metrów stylem dowolnym i nie awansował do finału.

* Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk osiągnęła 29., a Anna Dowgiert 37. czas eliminacji na 50 metrów stylem dowolnym. Polki nie awansowały do półfinałów.

* Mateusz Sawrymowicz i Wojciech Wojdak nie przebrnęli eliminacji na 1500 metrów stylem dowolnym i nie awansowali do finału.

* Męska sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym osiągnęła 12. czas eliminacji i nie wystąpi w finale.

WIOŚLARSTWO

* Anna i Maria Wierzbowskie zajęły 4. miejsce w finale B dwójek bez sternika i zostały sklasyfikowane na 10. pozycji.

* Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak wygrały finał B dwójek podwójnych wagi lekkiej i zostały sklasyfikowane na 7. miejscu.

* Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski zajęli 6. miejsce w finale A dwójek podwójnych wagi lekkiej.

* Natan Węgrzycki-Szymczyk zajął 6. miejsce w półfinale jedynek i popłynie w finale B.

LEKKOATLETYKA

* Piotr Małachowski uzyskał najlepszy wynik eliminacji i awansował do finału rzutu dyskiem. Robert Urbanek uzyskał 17. wynik eliminacji i nie awansował do finału.

* Adam Kszczot wygrał swój bieg eliminacyjny i awansował do półfinału 800 metrów. Marcin Lewandowski zajął drugie miejsce w swoim biegu i również uzyskał awans.

* Anita Włodarczyk - 76,93 (najlepszy wynik kwalifikacji) i Joanna Fiodorow - 71,77 awansowały do poniedziałkowego finału rzutu młotem. Nie powiodło się Malwinie Kopron - 69,69.

* Ewa Swoboda awansowała do półfinału biegu na 100 m. Polka zajęła 2. miejsce w swojej serii eliminacyjnej, uzyskując wynik 11,24 sek. Eliminacji nie przebrnęła Marika Popowicz-Drapała, która uplasowała się na 6. pozycji - 11,70.

* Paulina Guba osiągnęła 13. wynik eliminacji pchnięcia kulą i nie awansowała do 12-osobowego finału.

* Łukasz Nowak został zdyskwalifikowany, Jakub Jelonek zajął 19. miejsce, a Artur Brzozowski 47. w chodzie na 20 km.

* Rafał Omelko zakwalifikował się do półfinału biegu na 400 metrów. Zajął 4. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym, ale uzyskał czas 45,54, który wystarczył do awansu.

DŻUDO

* Maciej Sarnacki wygrał pierwszą walkę z Islandczykiem Thormodurem Arni Jonssonem, ale przegrał w drugim pojedynku z Izraelczykiem Orem Sassonem i odpadł z turnieju.

STRZELECTWO

* Aleksandra Jarmolińska zajęła 12. miejsce w eliminacjach skeetu i nie awansowała do półfinału.

* Piotr Daniluk zajmował 15. miejsce po pierwszym dniu eliminacji w pistolecie szybkostrzelnym.

ŻEGLARSTWO

* Piotr Myszka, w klasie RS:X, zajął 13., 16. i 16. miejsce. Po zakończeniu fazy zasadniczej Polak jest trzeci.

* Małgorzata Białecka, w klasie RS:X, zajęła 12., 13. i 18. miejsce. Polka zakończyła regaty na 14. pozycji.

* Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w klasie 49er zajęli 2. miejsce w pierwszym wyścigu.

* Kacper Ziemiński, w klasie Laser, zajął 20. miejsce i po 7 wyścigach jest 18.

TENIS STOŁOWY

* Polska drużyna kobiet (Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska) przegrała 0:3 z Japonią w pierwszej rundzie turnieju drużynowego i odpadły z rywalizacji.