Otylia Jędrzejczak będzie szukać na Śląsku przyszłych mistrzów

Otylia Jędrzejczak wróciła do Rudy Śląskiej, żeby znaleźć i wychować utalentowanych pływaków. Być może przyszłych mistrzów olimpijskich.

OTYLIA SWIM TOUR
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Ogólnopolski cykl warsztatów pływackich prowadzonych przez Otylię Jędrzejczak zostanie zainaugurowany w Rudzie Śląskiej. 14 listopada br. w rudzkim Aquadromie wystartuje Otylia Swim Tour. W każdym szkoleniu weźmie udział 90 pływaków w wieku od 10 do 14 lat. W ramach projektu zostaną zorganizowane treningi dla młodzieży z najbardziej utytułowanymi sportowcami w kraju oraz wykłady dla trenerów i rodziców z psychologiem i dietetykiem. 

 

– To, że warsztaty inauguruję w Rudzie Śląskiej, jest dla mnie bardzo symboliczne, bo to właśnie tutaj – w moim rodzinnym mieście – rozpoczęła się moja przygoda z pływaniem – podkreśla Otylia Jędrzejczak. - W trakcie tych warsztatów chciałabym zarazić ich moją pasją i miłością do sportu oraz „wyłowić” prawdziwe talenty, bo tych z pewnością mamy bardzo wiele – dodaje mistrzyni.

 

W rudzkiej odsłonie Otylia Swim Tour udział weźmie 45 pływaków trenujących na co dzień w rudzkich klubach sportowych - w Uczniowskim Klubie Pływackim Ruda Śląska oraz w Uczniowskim Klubie Sportowym „Manta” Kochłowice Ruda Śląska. W zajęciach wezmą udział również trenerzy z tych klubów oraz z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej. Dodatkowych 45 uczestników zrekrutuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. O udział w projekcie mogą się starać osoby w wieku 10 - 14 lat, które potrafią pływać przynajmniej trzema stylami i najlepiej odpowiedzą na pytanie zamieszczone w formularzu rejestracyjnym.

 

Otylia Swim Tour to autorski pomysł Otylii Jędrzejczak. Pływaczka urodziła się 13 grudnia 1983 w Rudzie Śląskiej. Jest mistrzynią olimpijską, mistrzynią świata, mistrzynią Europy, trzykrotną rekordzistką świata i rekordzistką Europy. Trzykrotnie była wybierana najlepszym sportowcem Polski. W 2003 r. otrzymała tytuł „Zasłużony dla Miasta Ruda Śląska”. Od 2004 r. jest honorowym obywatelem Rudy Śląskiej.

Projekt odbywa się pod patronatem i jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Nabór do udziału w projekcie prowadzony jest przez stronę www.fundacjaotylii.pl.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~halembiokUżytkownik anonimowy
~halembiok :
No photo~halembiokUżytkownik anonimowy
Fajna inicjatywa trzymam kciuki z Oti ale mam pytanie do redaktorów strony - nie mieliście ładniejszego zdjęcia. Sami przyznacie że jest na nim smutna :(
5 lis 15 14:10
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii