Jutro w Katowicach mistrzostwa Polski w szpadzie

Na planszach w hali katowickiej AWF będą rywalizowali specjaliści w szpadzie. Do turnieju indywidualnego zgłoszono 114 pań oraz 135 panów i będzie to prawdziwy szermierczy maraton.

MP w szpadzie
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Natłok imprez rozgrywanych w Pucharze Świata sprawia, że najważniejsze wydarzenie krajowe, czyli mistrzostwa Polski, są rozgrywane na „raty”. Jako pierwsi o medale, na planszach w hali katowickiej AWF, będą rywalizowali specjaliści w szpadzie. Do turnieju indywidualnego zgłoszono 114 pań oraz 135 panów i będzie to prawdziwy szermierczy maraton, bowiem walki przewidziano w sobotę już od godz. 10.00 na 12 planszach.


Akademicy, gospodarze imprezy, nie ukrywają medalowych aspiracji, bowiem zespół szpadzistek AZS AWF prowadzony przez byłą mistrzynię Europy 1996, brązową medalistkę MŚ oraz 2-krotną mistrzynię kraju, Magdalenę Jeziorowską, w ubiegłym roku przełamał 10-letnią hegemonię akademiczek ze stolicy i sięgnął po złoto.

 

Teraz miejscowa drużyna, dowodzona przez doświadczoną Danutę Dmowską-Andrzejuk, a mocno wspierana przez Martynę Swatowską (brązowa medalistka młodzieżowych ME), pragnie obronić złoto. Obie panie mają również wysokie aspiracje w turnieju indywidualnym, ale w nim trzeba się nie tylko sporo napracować, ale również mieć trochę szczęścia. Niemniej szpadzistki ze stolicy oraz z Krakowa będą groźnymi rywalkami.

 

Zeszłoroczny sukces z Gliwic chce powtórzyć obrońca tytułu Radosław Zawrotniak, szpadzista AZS AWF Kraków, a z kolegami sięgnąć po złoto w turnieju drużynowym. Trenerzy AZS AWF Katowice mocno liczą na dobre występy duetu Jan Wenglarczyk – Mateusz Antkiewicz.

 

Mistrzostwa będą okazją również do uroczystego pożegnania szpadzistki AZS AWF Katowice Małgorzaty Berezy, drużynowej wicemistrzyni świata z Antalyi oraz wicemistrzyni Europy z Płowdiw (oba 2009).

 

Finały turnieju indywidualnego przewidziano w sobotę o godz. 18.00; turniej drużynowy rozpoczyna się w niedzielę o godz. 10.00.

Z tej samej kategorii