Polskie kajakarki z brązowym medalem! Świetny bieg biało-czerwonych

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zajęły trzecie miejsce w finałowym wyścigu kajakowym K-2 na 500 metrów. Złoty medal dla Węgier.

Beata Mikołajczyk Karolina Naja

Tym samym polska osada, w skład której wchodzi pochodząca z Tychów Naja, powtórzyła wynik wywalczony cztery lata temu na igrzyskach w Londynie. Biało-czerwone zwyciężyły wczoraj w swoim półfinałowym biegu, więc apetyty na medal były spore.

Reprezentantki Polski bardzo dobrze rozpoczęły wyścig. W połowie dystansu przegrywały nieznacznie z Niemkami i Węgierkami. Niestety, w drugiej części rywalki przyspieszyły, więc Polkom pozostała walka o utrzymanie trzeciego miejsca. Udało się - Naja i Mikołajczyk przypłynęły do mety z czasem 1:45.207 i wygrały z osadą ukraińską o 0,6 sekundy.

Złotymi medalistkami zostały reprezentantki Węgier, Gabriella Szabo i Danuta Kozak, które pokonały po kapitalnej walce obrończynie tytułu z Londynu, Niemki Franziskę Weber i Tinę Dietze o zaledwie 0,057 sekundy.

Świetny występ zaliczyła też Marta Walczykiewicz. Polka w finałowym biegu K-1 na 200 metrów przegrała tylko z Nowozelandką Lisą Carrington i zdobyła srebrny medal.