Bytomskie medale na „Festiwalu renesansu karate”

Michał Kłosek, Julia Bittner
 /  fot. Ippon Bytom  /  źródło: Materiał prasowy

W miniony piątek i sobotę w Tauron Arenie, odbył się „Festiwal renesansu karate”. To była największa od lat tego typu impreza w tej dyscyplinie w Polsce; wzięło w niej udział ponad 2000 uczestników z 38 państw. Walczono o tytuły mistrzów świata w karate tradycyjnym i mistrzów Europy w karate fudokan; odbył się także Puchar Świata dzieci oraz Grand Prix w karate koshiki (czyli full contact).

Polska ekipa generalnie wypadła znakomicie. W kategorii seniorów w MŚ gospodarze wywalczyli 11 złotych medali, okazując się bezkonkurencyjnymi prawie we wszystkich konkurencjach. Młodzieżowcy w konkurencjach indywidualnych wywalczyli 10 medali, juniorzy i kadeci - po 9 krążków. Bogaty był też dorobek naszych zawodników w ME, PŚ i GP.

Swój udział w „medalowym festiwalu” mieli także przedstawiciele śląskiego karate, na co dzień trenujący w klubie MUKS Ippon Bytom. Michał Sowa został mistrzem świata młodzieżowców, zdobył też brąz ME w turnieju drużynowym oraz w World Grand Prix w koshiki. Michał Kłosek przywiózł z Krakowa złoto i srebro MŚ w rywalizacji juniorów. Julia Bittner wywalczyła srebro światowego czempionatu wśród kadetek, a z koleżankami z drużyny sięgnęła także po dwa złote medale ME. Dawid Gryzik wśród kadetów także cieszył się z triumfu w ME. Wreszcie wśród najmłodszych adeptów karate Wojciech Całka wywalczył brąz w Pucharze Świata dzieci.