Rafał Majka ma nowego dyrektora sportowego

Słowak Jan Valach dołączył do drużyny Tinkoff na zgrupowaniu w Chorwacji. Wcześniej prowadził reprezentację swojego kraju.

Rafał Maja
 źródło: AFP

Do ekipy, w której startuje Rafał Majka dołączył nowy dyrektor sportowy. To Jan Valach. 42-latek zadebiutuje na poziomie World Tour. - Bardzo się cieszę z tej możliwości. Moim celem jest zrobienie czegokolwiek, by pomóc drużynie odnosić sukcesy w następnym sezonie. Od mojego odejścia na kolarską emeryturę w 2010 roku byłem menedżerem i dyrektorem sportowym słowackiej drużyny kontynentalnej Dukla, więc awans do World Touru i Tinkoff jest ogromnym krokiem. Nie mogę się doczekać pracy z kolarzami, pozostałymi dyrektorami sportowymi i całą ekipą. Na zgrupowaniu w chorwackim Poreč miałem okazję spotkać się z drużyną i trzema kolarzami, których będę prowadził w 2016 roku - mówi Jan Valach. - Dla mnie trudnością będzie przełożenie doświadczenia w zarządzaniu mniejszą ekipą do roli dyrektora sportowego w Tinkoff. Wszystko jest tutaj w pełni profesjonalne i mam nadzieję, że zdołam pomóc ze swoją wiedzą zdobywaną od początku jeżdżenia na rowerze w 1982 roku - dodaje nowy dyrektor sportowy ekipy.

Jan Valach w latach 1999-2010 był kolarzem zawodowym, ale nie odniósł znaczących sukcesów. Po zakończeniu kariery został dyrektorem sportowym i menedżerem zespołu Dukla Trencin. Pracę w klubie łączył z prowadzeniem zespołu narodowego Słowacji, był jej częścią w Richmond, gdzie Peter Sagan zdobył złoty medal mistrzostw świata.

 

 

 

Z tej samej kategorii