Maja Wloszczowska
 źródło: AFP

Podsumowujemy XVI dzień Igrzysk Olimpijskich. Dla nas w tym dniu bohaterką była Maja Włoszczowska.

KOLARSTWO

* W Rio de Janeiro nie zawiodła Maja Włoszczowska, która w wyścigu kolarskim MTB zdobyła srebrny medal. Na mecie wyprzedziła naszą medalistkę Jenny Rissveds ze Szwecji. Dla Włoszczowskiej to drugi srebrny medal. Pierwszy wywalczyła osiem lat temu w Pekinie.

LEKKOATLETYKA

* Po cichu liczyliśmy, że sobota będzie "naszym" dniem na stadionie w Rio. Najlepiej spisała się Joanna Jóźwik, która w finale biegu na 800 m pobiła rekord życiowy. Czas 1.57,37 nie wystarczył jednak do sięgnięcia po medal olimpijski. Polka finiszowała jako piąta, ale jako najlepsza biegaczka z Europy.

* Zawiodła w skoku wzwyż Kamila Lićwinko. Polka zajęła dziewiąte miejsce z wynikiem 1,93 m.

* Sztafeta 4x400 m kobiet w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart i Justyna Święty finiszowały na siódmym miejscu z czasem 3.27.28.

* Sztafeta męska 4x400 m (Łukasz Krawczuk, Michał Pietrzak, Jakub Krzewina i Rafał Omelko) również z siódmym miejscem w finale.

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY

* Odległe 27. miejsce Szymona Staśkiewicza. Jedynie w szermierce Polak spisał się na miarę oczekiwań. Bardzo słabo wypadł w jeździe konnej, co zadecydowało o odległej lokacie.

ZAPASY

* W stylu wolnym Zbigniew Baranowski (86 kg) i Robert Baran (125 kg) odpadli po pierwszych walkach.

TRIATHLON KOBIET

* Agnieszka Jerzyk uplasowała się na 22. pozycji. Jak sama stwierdziła, najsłabiej poszło jej pływanie, co wpłynęło na odległe miejsce.

KAJAKARSTWO

* W finale B osad C-2 na dystansie 1000 m Mateusz Kamiński i Michał Kudła okazali się najszybsi i ostatecznie w Rio de Janeiro zajęli dziewiąte miejsce.

* Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska-Kierkla, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk wygrały finał B na 500 m, co dało w olimpijskim starcie dziewiąte miejsce.