Sukces katowickich szachistów. Zostali mistrzami ekstraligi

Wasko HETMAN Katowice został nowym mistrzem ekstraligi szachowej. Kluczowy był pojedynek w ósmej rundzie z broniącą złotego medalu Polonią Wrocław, który katowiczanie wygrali 4:2.

20150325CSKP4007.jpg
 fot. Katarzyna Plewczyńska  /  źródło: Cyfrasport

Gospodarzem ostatniego zjazdu była Polonia, która po dwóch wcześniejszych zjazdach, czyli sześciu rundach, miała punkt straty do prowadzącego HETMANA. W piątek obie ekipy solidarnie wygrały swoje mecz i o mistrzostwie miał rozstrzygnąć sobotni bezpośredni pojedynek.

 

Z pięciu starć trzy zakończyły się remisami, a o wygranej katowiczan zadecydowało zwycięstwo Kamila Mitonia z Wojciechem Morandą i Moniki Soćko z Jolantą Zawadzką. Cały mecz HETMAN wygrał 4:2 i na rundę przed zakończeniem rozgrywek ekstraligi zapewnił sobie złoty medal.

 

Wrocławianie natomiast po porażce musieli się oglądać za siebie, bo mogli nawet stracić wicemistrzostwo. Polonia musiała wygrać swój ostatni mecz z Sz. S.O.N. Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Jolanta Zawadzka, Daniel Sadzikowski, Wojciech Moranda i Dariusz Świercz zwyciężyli swoje pojedynki i brązowe medale trafiły do ustępującego mistrza Polski.

Więcej na temat:Hetman Katowice, szachy
Z tej samej kategorii