Środa na igrzyskach, czyli huśtawka nastrojów

Piłka ręczna radość

Awans piłkarzy ręcznych do półfinału - z jednej strony, odpadnięcie siatkarzy i brak Pawła Fajdka w finale - z drugiej.

PIŁKA RĘCZNA

* Polacy pokonali w ćwierćfinale 30:27 (18:14) Chorwatów i w piątkowym półfinale zagrają z Duńczykami.

SIATKÓWKA
* Polacy przegrali w ćwierćfinale 0:3 z reprezentacją Stanów Zjednoczonych i odpadli z turnieju.

KOLARSTWO TOROWE
* Damian Zieliński zajął 6. miejsce w finale keirinu. Krzysztof Maksel był trzeci w finale B i został sklasyfikowany na 9. pozycji.

* Daria Pikulik w ostatniej konkurencji omnium sprinterskiego, wyścigu punktowym, zajęła 15. miejsce i została sklasyfikowana na 14. pozycji.

LEKKOATLETYKA
* Daria Andrzejczyk wygrała kwalifikacje rzutu oszczepem, ustanawiając nowy rekord Polski - 66.11.

* Damian Czykier osiągnął 14. czas półfinałów na 100 metrów przez płotki i nie awansował do finału.

* Joanna Linkiewicz osiągnęła 10., a Emilia Ankiewicz 23. czas półfinałów na 400 metrów przez płotki. Obie Polki nie awansowały do finału.

* Sofia Ennaoui zajęła 10. miejsce w finałowym biegu na 1500 metrów.

* Wojciech Nowicki wygrał eliminacje rzutu młotem. Paweł Fajdek osiągnął 17. wynik eliminacji i nie awansował do finału.

* Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka wygrały swoje biegi eliminacyjne i awansowały do półfinałów na 800 metrów.

* Paweł Wiesiołek zajmuje 21. miejsce w gronie 27 zawodników po pięciu konkurencjach dziesięcioboju.
* Marcin Krukowski uzyskał w najlepszej próbie 80,62 m i zajął 15. miejsce, a Łukasz Grzeszczuk z wynikiem 76,52 m był 31. w eliminacjach oszczepu. Obaj nie zakwalifikowali się do sobotniego finału.

KAJAKARSTWO
* Tomasz Kaczor zajął 6. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do półfinału rywalizacji C-1 na 200 metrów.

* Ewelina Wojnarowska zajęła 2. miejsce w eliminacjach K-1 na 500 metrów, ale w półfinale uplasowała się na 5. miejscu i popłynie w finale B.

ZAPASY
* Agnieszka Wieszczek-Kordus przegrała swoją pierwszą walkę z Turczynką Buse Tosun przez położenie na łopatki. Jej pogromczyni przegrała w kolejnej rundzie, co spowodowało, że Polak nie wystąpiła w repesażach i odpadła z rywalizacji.

* Iwona Matkowska w pierwszej walce pokonała Nigeryjkę Miesinnei Genesis przez położenia na łopatki. W ćwierćfinale, w ten sam sposób, przegrała z Marią Stadnik, ale Azerka awansowała do finału, dzięki czemu Polka walczyła w repesażach. W walce o prawo walki o brązowy medal nasza zawodniczka przegrała 3:6 z Argentynką Patricią Bermudez i odpadła z turnieju.