Ostatni krok Kubicy w drodze do F1? Dziś rozpoczęły się testy w Abu Zabi

Dziś w Abu Zabi ruszyły testy opon Pirelli na sezon 2018. Weźmie w nich udział Robert Kubica, który jest bardzo blisko podpisania kontraktu z Williamsem.

Testy F1
 fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

Polak będzie jeździł w dzisiejszej sesji porannej, oraz jutrzejszej popołudniowej. Za kierownicą bolidu FW 40 (najnowszego modelu angielskiego zespołu) zasiądą również Kanadyjczyk Lance Stroll oraz Rosjanin Siergiej Sirotkin.

 

Jazdy na torze Yas Marina powinny dać ostateczną odpowiedź na pytanie, czy Kubica jest zdolny do ścigania się na najwyższym poziomie. 32-latek odbył do tej pory z Williamsem dwie sesje testowe – na Silverstone oraz Hungaroringu (obie w samochodzie z 2014 roku). Wcześniej Kubica jeździł z Renault, z którym w sierpniu tego roku miał okazję prowadzić bolid w aktualnej specyfikacji.

 

- W Abu Zabi chcemy sprawdzić, czy kontuzje, jakich doznał, mogą mieć wpływ na zdolność prowadzenia przez niego bolidu Formuły 1. Do tej pory wszystko było w porządku – mówi dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe. Brytyjczyk nie zdradził jednak, kiedy zostanie ogłoszona ostateczna decyzja w sprawie składu zespołu na przyszły sezon (uchylił jednak rąbka tajemnicy, iż nie stanie się to w tym tygodniu). Pewnym miejsca w angielskiej ekipie jest Stroll, który ma mocne zaplecze sponsorskie w postaci swojego ojca, Lawrence’a.

 

Eksperci twierdzą, że umowa Kubicy z Williamsem jest już gotowa, a najbliższe testy są tylko formalnością. - To byłby niesamowity powrót po sześciu latach. Oczywiście, Robert przeszedł wiele operacji, ale wygląda na to, że w końcu jest gotowy fizycznie i psychicznie na powrót do F1 – mówi Martin Brundle ze Sky Sports.

Z tej samej kategorii