Nareszcie! Kibice znów zawitają na Stadionie Śląskim [PROGRAM DNIA OTWARTEGO]

Niedziela jest dniem otwartym Stadionu Śląskiego. Organizatorzy spodziewają się, że zmodernizowany obiekt odwiedzi tego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób, dla których przygotowano ponad 70 tysięcy bezpłatnych, pamiątkowych biletów.

Stadion Slaski. Konferencja prasowa. 18.09.2017
 źródło: Pressfocus

 

Na tym wydarzeniu po prostu nie można nie być. 1 października, po ośmiu latach przerwy, znów zacznie funkcjonować Stadion Śląski. Niedziela będzie dniem otwartym legendarnego obiektu, a organizatorzy przygotowali 70 tysięcy bezpłatnych, pamiątkowych biletów, które będą rozdawane przed bramami stadionu. Od 10 do 18 wszyscy sympatycy sportu i rozrywki będą mogli przyjść i zobaczyć, jak obecnie prezentuje się odmieniony, odnowiony „Kocioł czarownic”


Dniu otwartemu towarzyszyć będzie PKO Silesia Marathon, którego uczestnicy finiszować będą na bieżni. Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce.


Podczas dnia otwartego nie zabraknie piątej już „Sportowej lekcji historii”. Tym razem wspominany będzie jeden z najważniejszych meczów w historii polskiego futbolu, Polska - ZSRR z 1957 roku. To właśnie w nim Gerard Cieślik zdobył dwie bramki. W meczu wspomnień, w specjalnie szytych strojach, takich samych, w jakich grano 60 lat temu, wystąpi Reprezentacja Śląska Oldbojów oraz zaproszeni goście w ekipie... CCCP. Na murawie zobaczymy byłych reprezentantów Polski m.in.: Ireneusza Jelenia, Adriana Sikorę, Radosława Gilewicza, Dariusza Gęsiora, a zespoły poprowadzą byli selekcjonerzy reprezentacji Polski, Antoni Piechniczek i Zdzisław Podedworny..


Przez cały dzień na Placu Europejskim, położonym przy bramie nr 4, będzie można oglądać wystawę poświęconą bohaterowi meczu z ZSRR - Gerardowi Cieślikowi, który być może zostanie patronem obiektu. W tym samym miejscu będzie też wystawa najlepszych fotografii stadionu w konkursie „Dziennika Zachodniego”.

 

Harmonogram dnia otwartego
10.00 - otwarcie bram stadionu
10.30 - przywitanie widzów
11.20 - finisz zwycięzcy Silesia Marathonu
11.45 - finisz najszybszej maratonki
13.15 - dekoracja zwycięzców maratonu i półmaratonu
14.45 - dekoracje kategorii wiekowych i klasyfikacji dodatkowych, konkursy
15.30 - zakończenie Silesia Marathonu
15.50-16.00 - wywiady z gośćmi
16.15 - „Sportowa lekcja historii”, mecz wspomnień Polska - ZSRR z 1957 roku - Reprezentacja Śląskich Oldbojów - Zaproszone Gwiazdy
16.45-17.00 - wywiady z gośćmi, zakończenie meczu
18.00 - zamknięcie bram stadionu

 

Z tej samej kategorii