Dakar pozdrawia Rafała Sonika!

Polak przeszedł we wtorek operację nogi, którą złamał na piątym etapie Dakaru i musiał wycofać się z rajdu.

Rafal Sonik
 źródło: Materiał prasowy

- Doktor Dariusz Larysz ocenił złamanie jako bardzo poważne, ale po zakończeniu skomplikowanej i precyzyjnej operacji przekazał dobre wiadomości - podkreśla Kajetan Cyganik, media menedżer Sonika.
Krakowianin musiał wycofać się z Dakaru po tym jak złamał dwie kości w podudziu. 
– Piasek był mocno rozjeżdżony i grząski. Wspinając się na wydmę, zredukowałem bieg, ale po drugiej stronie zobaczyłem około dwumetrową dziurę. Dodałem gazu, żeby ją ominąć, ale quad i tak spadł. Nie wypadłem, nie przerolowałem, ale cała siła uderzenia skupiła się w lewym kolanie
Sonik ukończył etap, ale w szpitalu okazało się, że noga jest złamana. Wrócił do Polski, a we wtorek w Szczecinie przeszedł operację. Teraz czeka go długa rehabilitacja. Zapowiedział, że na quada wróci.
Tymczasem uczestnicy Dakaru wzięli udział w nagraniu filmu, by dodać otuchy Sonikowi. Polak jest znany i lubiany w dakarowej stawce.
Pozdrawia go i życzy zdrowia Carlos Sainz, lider klasyfikacji samochodów. Także drugi Nasser Al-Attiyah pokazuje kartkę z napisem "Sonik jedziesz z nami". Renaud Lavigne, dyrektor rajdu dodaje: Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy.

 

 

Z tej samej kategorii