Częstochowska szansa na mistrzostwo! Już dziś pierwsza odsłona

Tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa grają o „złoto”! W piątek o 18.00 pod Jasną Górą (w hali Akademickiego Centrum Sportowego, przy Zbierskiego 6) pierwszy finałowy mecz z „etatowym” mistrzem - Siarką ZOT. Dzień później rewanż w Tarnobrzegu.

Roksana Załomska - na nią liczą w Częstochowie.
 /  fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

Częstochowska drużyna ostatni raz na podium stała w 2005 roku, zdobywając srebrny medal, podobnie jak w 1997 i 2004 roku. Nigdy jeszcze nie była mistrzem kraju. I mało kto daje szanse, żeby tak się stało i w tym sezonie. Tarnobrzeżanki, broniące mistrzostwa Polski, aktualne finalistki Ligi Mistrzyń, mają bowiem bardzo mocny skład i wygranie choćby jednej gry przez zawodniczki Bebetto będzie już sukcesem. Wystarczy bowiem choćby porównanie lokat w światowym rankingu.

Siarkę ZOT Tarnobrzeg reprezentują: Han Ying (8. w rankingu ITTF), Chinka z niemieckim paszportem, srebrna medalistka olimpijska (Rio de Janeiro) w drużynie, wielokrotna medalistka mistrzostw Europy; Li Qian (37.), Chinka z polskim obywatelstwem, brązowa medalistka mistrzostw świata w grze podwójnej, medalistka mistrzostw Europy, zwyciężczyni Europa TOP 12, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich (2008, 2012, 2016); Wiktoria Pawłowicz (52.), reprezentantka Białorusi, trzykrotna uczestniczka igrzysk (2000, 2004, 2008), dziesięciokrotna medalistka mistrzostw Europy; Andrea Todorovic (116.), reprezentantka Serbii, uczestniczka mistrzostw Europy i świata oraz Europejskich Igrzysk Olimpijskich w Baku; Kinga Stefańska, wielokrotna mistrzyni Polski.

Skład Bebetto AZS AJD Częstochowa: Roksana Załomska, trzykrotna medalistka tegorocznych mistrzostw Polski - srebro w grze podwójnej i mieszanej oraz brąz w singlu, 5. miejsce na Uniwersjadzie (2015), Antonina Szymańska, była indywidualna mistrzyni Polski, Magdalena Sikorska (156. w rankingu ITTF), była mistrzyni Polski w grze mieszanej; Katarzyna Ślifirczyk (417.), srebrna medalistka tegorocznych MP w deblu.

 

Z tej samej kategorii