Czy tenisiści stołowi z Bytomia zagrają o medale?

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej 3S Polonia Bytom wypadła z czołowej czwórki, która awansuje do play off.

Tomas Konecny
 /  fot. Superliga  /  źródło: Materiały prasowe

Do końca zasadniczej fazy w superlidze tenisistów stołowych zostały już tylko cztery kolejki. Trwa zacięta rywalizacja o miejsce w czołowej czwórce, która grać będzie o medale. Olimpia-Unia Grudziądz jest pewna w niej miejsca. Po piątkowej wyjazdowej wygranej 3:2 ze szwedzkim Eslovs Ai Bordtennis w półfinale Ligi Mistrzów (rewanż 1 kwietnia), w niedzielę odniosła 15. zwycięstwo, pokonując u siebie Morliny Ostróda 3:0. Podobnie jak Dekorglass Działdowo i Kolping Frac Jarosław, które mają dużą przewagę nad Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i 3S Polonią Bytom.
Te dwie ostatnie drużyny spotkały się wczoraj w bezpośrednim meczu. Grodziszczanie wykorzystali atut własnej hali i pokonali bytomian 3:1, zrównując się z nimi punktami. I są na czwartym miejscu, bo mają lepszy bilans wzajemnych potyczek. Poloniści dobrze rozpoczęli ten mecz, bo Paweł Chmiel sensacyjnie pokonał 3:2 Koreańczyka Oh Sang Euna, medalistę mistrzostw świata. Liczyli też na wygraną skutecznego w tym sezonie swojego lidera Czecha Tomasa Konecnego w grze z Jakubem Kosowskim, ale górą był zawodnik gospodarzy. „Kosa” jeszcze dwa sezony temu grał w Bytomiu. W trzecim spotkaniu Daniel Górak dość łatwo rozprawił się z Włochem Niagolem Stoyanowem. Dla Polonii szansą choćby na punkt - pozwalający utrzymać czwartą lokatę - była jeszcze wygrana Konecnego z Eunem, jednak ten po zaciętym pojedynku uległ mu 2:3.

[Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - 3S Polonia Bytom 3:1]. Oh Sang Eun - Paweł Chmiel 2:3, Jakub Kosowski - Tomas Konecny 3:1, Daniel Górak - Niagol Stoyanov 3:1, Sang Eun - Tomas Konecny 3:2

W tabeli superligi prowadzi Olimpia-Unia Grudziądz z 43 punktami przed mającą taki sam dorobek Dekorglassem Działdowo, za nimi są: Kolping Frac Jarosłąw - 40, Dartom Bogoria Grodzisk Maz. i 3S Polonia Bytom po 34.

Z tej samej kategorii