Sześciu wyjechało, ale 16 przyjechało!

Dwaj bramkarze: Michał Kieler (Automatyka Gdańsk) i Mateusz Studziński (Nesta Mires Toruń); obrońcy: Jakub Michałowski (JKH GKS Jastrzębie) i Kamil Paszek (Unia Oświęcim) oraz napastnicy: Jarosław Lorek (Tauron KH GKS Katowice), Kamil Paszek (Unia) oraz Kamil Wróbel (JKH GKS) - ta szóstka zawodników opuściła zgrupowanie w Krynicy.

Grzegorz Pasiut
 fot. Sobala Łukasz  /  źródło: Pressfocus

Dwaj bramkarze: Michał Kieler (Automatyka Gdańsk) i Mateusz Studziński (Nesta Mires Toruń); obrońcy: Jakub Michałowski (JKH GKS Jastrzębie) i Kamil Paszek (Unia Oświęcim) oraz napastnicy: Jarosław Lorek (Tauron KH GKS Katowice), Kamil Paszek (Unia) oraz Kamil Wróbel (JKH GKS) - ta szóstka zawodników opuściła zgrupowanie w Krynicy. Wczoraj zjechali zas kadrowicze z Cracovii oraz GKS-u Tychy wraz trenerem Krzysztofem Majkowskim, który będzie pomagał w pracy Jackowi Płachcie i Torbjoernowi Johanssonowi. Majkowski, asystent Jirziego Szejby, to taka inwestycja szkoleniowa związku w przyszłość.
W swoim rodzinnym mieście pojawił się również Grzegorz Pasiut, opromieniony mistrzostwem i Pucharem Białorusi z Niomanem Grodno. To był niezwykle udany sezony dla wychowanka KTH, który teraz koncentruje się na przygotowaniach do mistrzostw świata Dywizji IA w Kijowie. Wedle naszych informacji Pasiut ma kilka intratnych ofert, ale jaką wybierze poznamy dopiero po najważniejszym turnieju w sezonie.
Alan Łyszczarczyk miał dołączyć do kolegów, ale zatrzymały go perturbacje na lotnisku w Toronto i dopiero dzisiaj przed południem pojawi się na lotnisku w Balicach. Obiad powinien już zjeść w towarzystwie swoich kolegów z kadry.
Dzisiaj część kadrowiczów, głównie z Cracovii i GKS-u, przejdzie badania i wówczas trenerzy ustalą dla nich harmonogram zajęć.
Jedno jest pewne, że w dwumeczu z kadrą Słowacji B (olimpijską do lat 23) w piątek oraz sobotę zobaczymy głównie zawodników, którzy trenowali od początku zgrupowania.

 

Z tej samej kategorii