Nieudany debiut Teda Nolana. Polska przegrywa z Węgrami

W towarzyskim meczu, zorganizowanym z okazji 90-lecia Węgierskiego Związku Hokeja na Lodzie, reprezentacja Polski przegrała w Budapeszcie z Madziarami 1:5. Honorowego gola na biało-czerwonych zdobył Bartłomiej Bychawski.

Hokej na lodzie kobiet. Mistrzostwa Swiata dywizji 1B do lat 18. Polska - Dania. 08.01.2017

O tak wysokiej porażce zadecydowała druga tercja, w której biało-czerwoni stracili aż cztery gole. Strzelanie zaczął Keegana Densereau, który skutecznie dobił strzał jednego z partnerów z zespołu. Później do bramki trafiali Mark Miskolczi oraz Brance Orban. Hokeista MAC Budapeszt podwyższył prowadzenie Węgrów w 17. minucie drugiej tercji, ale tuż przed jej końcem gola dla Polski strzelił Bartłomiej Bychawski.

Z bagażem tylu goli Węgrzy grali już na pełnym luzie, czego konsekwencją była jeszcze jedna bramka.

Węgry - Polska 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)
1:0 - Dansereau - G. Nagy (21:01),
2:0 - Miszkolczi - Magosi (28:10),
3:0 - Orbán - K. Nagy (29:47),
4:0 - Orbán - Terbócs, K. Nagy (37:33),
4:1 - Bychawski (39:27),
5:1 - G. Nagy (51:18).

Węgry: Duschek – Goz, Vojtkó; Miskolczi, Galanisz, Magosi – Varga, Kiss; Benk, Cseter, Toth – Kovács, Dudas; Pavuk, G. Nagy, Dansereau – Garat; Orban, K. Nagy, Terbócs, Sagi.
Trener: Jarmo Tolvanen.

Polska: Murray – Pociecha, Bychawski; Kolusz, Zapała, Kalinowski – Ciura, Wanacki; Nalewajka, Nahunko, Strzyżowski – Kotlorz, Bryk; Wronka, Cichy, Malasiński – Komorski, Galant, Bepierszcz oraz Jeziorski.