Waldemar Klisiak: W Mińsku zagraliśmy więcej niż przyzwoicie

Zdobycie choćby jednego punktu w tak silnie obsadzonym turnieju graniczyło z cudem - przekonuje olimpijczyk z Albertville.

Waldemar Klisiak
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Polscy hokeiści w finałowym turnieju kwalifikacji olimpijskiej zdobyli 6. goli, zaś stracili 16. i z Mińska wyjechaliśmy z zerowym kontem punktowym. O ocenę występów biało-czerwonych poprosiliśmy byłego reprezentanta kraju, olimpijczyka z Albertville, obecnie trenera. 
- Zdobycie choćby jednego punktu w tak silnie obsadzonym turnieju graniczyło z cudem. Polska reprezentacja zaprezentowała się przyzwoicie, poza pierwszym spotkaniem ze Słowenią. Chyba się przestraszyliśmy rywala, popełnialiśmy karygodne błędy i w rezultacie lądowaliśmy niepotrzebnie w boksie kar. Nad tym trener Jacek Płachta musi mocno popracować. Chwała hokeistom, że awansowali do finału i mogli skonfrontować swoje umiejętności z zespołami, które występują w elicie. Jednocześnie turniej w Mińsku pokazał, ile nam brakuje do tego szczebla rozgrywek. Po Słowenii, w kolejnych meczach było zdecydowanie lepiej. Białorusinów zaskoczyliśmy dwoma golami, ale w końcu oni potrafili wykorzystać nasze osłabienie. Momentami pokazaliśmy, że potrafimy zamknąć rywali w ich tercji i tylko trzeba wykorzystywać sytuacje strzeleckie. Proszę jednak pamiętać, że jeszcze nie tak dawno byliśmy na trzecim szczeblu rozgrywek i rywalizowaliśmy z Holandią czy Rumunią, a teraz mierzymy się z zdecydowanie silniejszymi rywalami. W występie w Mińsku widzę więcej plusów niż minusów. Na pewno z tej surowej lekcji zawodnicy wyciągną wnioski. W takich meczach trzeba utrzymać konsekwencję oraz koncentrację od początku do końca. Z własnego doświadczenia wiem, jak jest trudno, ale idziemy we właściwym kierunku i to mnie cieszy. Mimo porażek nie rozdzierałbym szat i jestem optymistą przed kolejnymi występami międzynarodowymi.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~walekUżytkownik anonimowy
~walek
No photo~walekUżytkownik anonimowy
do ~Janusz G:
No photo~Janusz GUżytkownik anonimowy
5 wrz 16 13:11 użytkownik ~Janusz G napisał
Waldek nie gadaj głupstw że było ok. A co powiesz na temat twojego odejścia z Janowa?
Janusz ales ty glupi
5 wrz 16 13:19
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Janusz GUżytkownik anonimowy
~Janusz G :
No photo~Janusz GUżytkownik anonimowy
Waldek nie gadaj głupstw że było ok. A co powiesz na temat twojego odejścia z Janowa?
5 wrz 16 13:11
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii