Druga porażka polskich hokeistów w Kanadzie!

Polscy hokeiści wrócą z Kanady bogatsi o wrażenia turystyczne i... sportowe. Te pierwsze będą miło i długo wspominane, ale trudno się dziwić. Te drugie natomiast najlepiej - przynajmniej do tej pory - byłoby przemilczeć. Nasi kadrowicze, choć grają w niemal optymalnym składzie, po raz kolejny doświadczyli surowej lekcji.

Kadra PZHL
 fot. Paweł Bialec/PZHL  /  źródło: Materiały prasowe

Polscy hokeiści wrócą z Kanady bogatsi o wrażenia turystyczne i... sportowe. Te pierwsze będą miło i długo wspominane, ale trudno się dziwić. Te drugie natomiast najlepiej - przynajmniej do tej pory - byłoby przemilczeć. Nasi kadrowicze, choć grają w niemal optymalnym składzie, po raz kolejny doświadczyli surowej lekcji. Tym razem przegrali w Fredericton z UNB Varsity Reds 1:4. Jedynego gola zdobył środkowy Comarch Cracovii Krystian Dziubiński, który dobił strzał Macieja Kruczka z niebieskiej linii. Przewaga gospodarzy była wyraźna i wygrana mogła być efektowniejsza. W Kanadzie gra się na lodowiskach o nieco innych, mniejszych wymiarach, ale to nie powinno być żadnym usprawiedliwieniem. Rywale naszych kadrowiczów grają zdecydowanie szybciej, a w dogodnych sytuacjach niemal natychmiast podejmują decyzje o uderzeniu na bramkę. Ich przewaga, pod względem umiejętności technicznych, nie podlega dyskusji. Dla naszych czołowych zawodników to nowe doświadczenie, które być może zaprocentuje w kolejnych występach reprezentacyjnych. A ponadto trener Ted Nolan - wraz ze swoim sztabem - może lepiej poznać podopiecznych nie tylko od strony sportowej, ale również mentalnej. To tournee jest doskonałym poligonem doświadczalnym, ale czy przyniesie ono profity, to już zupełnie inna para kaloszy.
Na razie za naszymi hokeistami kolejna surowa lekcja, a przed nimi jeszcze jeden mecz kontrolny. Tym razem z New Brunswick Senior „A” All Stars. Zostanie on rozegrany w czwartek o 1.30 czasu polskiego.

UNB VARSITY REDS - KADRA PZHL 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
1:0 - Clapperton - Benetty (9:53, w przewadze), 2:0 - Boland - Clapperton - McIvor (12:45), 3:0 - Cooper - Gazzola - Murphy (24:56, w przewadze), 3:1 - Dziubiński - Kruczek - Wanacki (37:05), 4:1 - Benetty - Boudens - Murphy (58:39, do pustej).
KADRA PZHL: Odrobny; Kruczek - Ciura, Wajda - Wanacki, Dąbkowski - Kotlorz, Bryk - Rompkowski; Malasiński - Zapała - Kolusz, Łopuski - Cichy - Witecki, Kapica - Dziubiński - Urbanowicz, Sawicki - Bryniczka - Domogała. Trener Ted NOLAN.
KARY: Varsity - 12 min, Kadra - 10 min.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~zybiUżytkownik anonimowy
~zybi :
No photo~zybiUżytkownik anonimowy
dobrze ze nie trafili na ANKOR bo tam JUREK z CRACOVI by pozamiatal z lodu,no i maja tam niemieckiego bramkarza,pozdeawiam
6 sty 16:02
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~frankUżytkownik anonimowy
~frank :
No photo~frankUżytkownik anonimowy
noo, najpierw amatorzy teraz uczniowie hahaha. To nasza kadra jest chyba amatorska jak przegrywają z jakimiś pyrtkami z najniższych lig w kanadzie. haah z czym do Elity?
12 gru 17 13:32
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii