Skandynawowie byli silniejsi. Polacy wciąż bez wygranej w turnieju EIHC

Polscy hokeiści zaliczyli drugą porażkę i przyjdzie im grać zaledwie o 5. miejsce w turnieju w Budapeszcie. Tym razem zawodnicy Jacka Płachty ulegli Danii 1:3.

Przemysław Odrobny
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Polscy hokeiści po dwóch porażkach z Wegrami 1:2 i Danią 1:3 w turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie będą musieli w niedzielę zadowolić się meczem o 5 lokatę. Rywala dopiero poznamy po meczu Korea Płd. - Austria. Zwycięstwo tych drugich pozwoli im grać w finale tej ciekawej imprezy.


Biało-czerwoni nie byli w stanie nawiązać rywalizacji z silniejszymi Skandynawami, którzy już od lat zadomowili się w hokejowej elicie. Nie tak dawno w Mińsku podczas finałowego turnieju przedolimpijskiego przegraliśmy 3:5, ale tym razem było nieco gorzej. Już po I tercji przegrywaliśmy 0:2 i nie było żadnych sygnałów, by gra uległa zmianie.

 

Duńczycy mieli inicjatywę i dominowali na tafli. Kiedy uzyskali 3. gola wydawało się, że odniosą wysoką wygraną. Ale w końcu Polakom udało się przedrzeć przez duńskie zasieki. Najpierw Patryk Wronka miał okazję na zmianę rezultatu, ale Sebastian Dahm był niezwykle czujny. Jednak gdy na niebieskiej linii krążek przejął Krystian Dziubiński duński golkiper był bez szans. W ostatniej odsłonie Duńczycy skrzętnie pilnowali korzystnego rezultatu.

 

POLSKA – DANIA 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
0:1 – Hjobjerd – Nielsen – Jensen (7:34), 0:2 – From – Hansen (9:23), 0:3 – Spelling – Bruggiser – Jakobsen (20:52, w przewadze), 1:3 – Dziubiński – Szczechura (26:53).
Sędziowali: Matyas Vas i Gergely Kincses – David Vaczi i Marton Nemeth (wszyscy Węgry).

Widzów 500.

 

POLSKA: Odrobny; Kruczek – Rompkowski (2), Pociecha (2) – Bryk, Wajda – Ciura, Bychawski (2) – Wanacki; Malasiński – Zapała – Wronka, Drzewiecki – Pasiut (2) – Szczechura, Chmielewski – Dziubiński – Urbanowicz, Kapica – Galant – Sawicki. Trener Jacek PŁACHTA.
DANIA: Dahm; Bruggiser – Lauridsen, Knudssen (2) – Lassen, Weichle - Jensen, Krogssard – S. Nielsen; Spelling – Lauridsen – Frank, Madsen – From – Hansen, Meyer – Nielsen – Asperup, Linnet – Christensen – Hojbjerg. Trener Jan KARLSSON.

 

KARY: Polska – 8 min, Dania – 2 min

 

Z tej samej kategorii