Panie zagrają w „Satelicie”

Polskie hokeistki solidnie przygotowują się do kwietniowych (8-14) mistrzostw świata Dywizji IB we włoskim Asiago, gdzie obok nich i reprezentacji gospodarzy wystąpią: Korea, Kazachstan, Chiny i Łotwa.

Chiny - Polska
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Ivan Bednar, selekcjoner reprezentacji, nie ustaje w poszukiwaniu optymalnego składu i stąd też zrodził się pomysł rozegrania Turnieju Czterech Narodów w katowickim „Satelicie” w dniach od 16 do 18 lutego. Biało-czerwone zmierzą się z Hiszpanią, Łotwą oraz Węgrami i impreza będzie rozgrywana wraz z turniejem seniorów Euro Ice Hockey Challenge w Katowicach-Janowie.

 

- Godziny rozgrywanych meczów obu naszych reprezentacji nie kolidują ze sobą i liczymy, że kibice zawitają na jedno, jak i drugie lodowisko - informuje Marta Zawadzka, animatorka całego przedsięwzięcia. - W kadrze znalazło kilka młodych dziewczyn i będzie świetna okazja sprawdzić ich przydatność do zespołu. Gramy z rywalkami o różnych umiejętnościach, bo z Łotyszkami zagramy w mistrzostwach, Hiszpanki są niżej sklasyfikowane, zaś Węgierki wyżej. W drodze do Włoch zagramy jeszcze mecz z klubowym zespołem z Austrii lub ze Szwajcarii. A już na miejscu, w Asiago, sparing z Włoszkami.

 

W kadrze znajduje się 25 zawodniczek i od poniedziałku 12 lutego przewidziano zgrupowanie, zaś w piątek rozpoczyna się turniej.

 

Skład reprezentacji

Bramkarki: Helena Grzybowska (Kozice Poznań), Agata Kosińska (Stoczniowiec Gdańsk), Martyna Sass (Naprzód Janów).

Obrończynie: Klaudia Chrapek, Sandra Klimecka, Patrycja Sfora i Alicja Wcisło (wszystkie Polonia), Aneta Cygan (MKHL Krynica), Wiktoria Gogoc (Naprzód), Natalia Kamińska i Dominika Korkuz (obie Stoczniowiec), Joanna Strzelecka (Unia Oświęcim).

Napastniczki: Magdalena Czaplik, Klaudia Kaleja, Karolina Późniewska, Małgorzata Synowiec i Katarzyna Wybiral (wszystkie Polonia), Ewelina Czarnecka, Julia Gawlik, Joanna Orawska, Aleksandra Pocheć i Anna Sopata (wszystkie Naprzód), Agnieszka Dziedzioch i Sylwia Łaskawska (obie Atomówki GKS Tychy), Natalia Wrona (Krynica), Alicja Siejka (Stoczniowiec).

 

Biało-czerwone zagrają kolejno: z Hiszpanią, Łotwą oraz Węgrami, wszystkie mecze o godz. 16.00.

 

Z tej samej kategorii