Biało-czerwoni mkną z szybkością pendolino po wygraną w Gdańsku!

Miejsce napastników: Michaela Cichego oraz Alexa Szczechury zajęli debiutanci, Łukasz Krzemień i Bartosz Fraszko. Zmiany nastąpiły też w defensywie miejsce Jakuba Wanackiego, Macieja Kruczka i Bartłomieja Bychawskiego zajęli Oskar Jaśkiewicz i Tomasz Pastryk. Biało-czerwonie wygrali w sparingu z Koreą Płd. 3:1.

POLSKA - SLOWENIA
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Oficjalnym partnerem PZHL jest spółka InterCity, stąd też kadrowicze z miejsca zbiórki, Sosnowca, do Gdańska, gdzie od czwartku do soboty będzie rozgrywany turniej Euro Ice Hockey Challenge, pomknęli pendolino. Było miło i sympatycznie - wnioskujemy ze zdjęć zamieszczonych na stronie związkowej. Od wczoraj trwa praca na zajęciach, zaś wieczorem rozegrano sparing z reprezentacją Korei Południową, która niezwykle solidnie przygotowuje się do turnieju olimpijskiego w Pjongczang, w lutym 2018 r.

 

Tylko 24 zawodników
Początkowo trener Jacek Płachta rozdał 26 nominacji, chcąc wszystkich poddać poważnej próbie, wszak oprócz Koreańczyków zagramy jeszcze z Ukraińcami oraz Kazachstanem. Z wszystkimi rywalami zmierzymy się w przyszłorocznych, kwietniowych MŚ w Kijowie. Zamiast 26 zawodników, w Gdańsku znalazło się o dwóch mniej. Maciej Kruczek, defensor „Pasów”, przedstawił zwolnienie lekarskie, bo ma chore nerki. Jakub Wanacki, obrońca Polonii Bytom, od dłuższego czasu zmaga się z bólem pleców, zaś Bartłomiej Bychawski (Orlik Opole) narzeka na kręgosłup i tuż przed wyjazdem do Gdańska poprosił o zwolnienie. Ich miejsce zajęli Oskar Jaśkiewicz z Nowego Targu oraz Tomasz Pastryk, wychowanek Jastrzębia, w tym sezonie występujący w Polonii Bytom. Obecność tego pierwszego nie jest niespodzianką, bo już w poprzednim sezonie otrzymywał powołania na zgrupowania kadry. Udanie debiutował w listopadowym, zwycięskim spotkaniu EIHC z Włochami 4:1 w Budapeszcie. Teraz zostanie poddany kolejnej próbie. Na pewno zaskoczeniem jest nominacja dla Tomasza Pastryka, który jest solidnym defensorem ligowym, zaś w reprezentacji wystąpił w 2009 roku, zaliczając dwa występy.

 

Zagadkowa nieobecność
Trener Płachta kilka dni temu nie krył zadowolenia, że w turnieju wspólnie wystąpią dwaj „stranieri”: Michael Cichy oraz Alex Szczechura. Plany te trzeba jednak odłożyć na później. Szczechura, wedle naszych informacji, ma problemy z pachwiną i chciałby trochę odpocząć, bo wspólnie z Cichym w Opolu są eksploatowani ponad miarę. Z kolei Cichy stanowi zagadkę. Jedni mówią o jakiejś chorobie, inni tylko tajemniczo się uśmiechają. Oficjalnego stanowiska jeszcze się nie doczekaliśmy, ale plotkuje się, że przyczyną jego absencji nie są kłopoty zdrowotne.

Brak tych graczy może być dotkliwy, bo mieli stanowić jedno z kół zamachowych kadry. Na dodatek dobrze rokujący 21-letni Radosław Sawicki, wychowanek Sanoka, broniący obecnie barw Tauronu KH GKS Katowice, kilka dni temu złamał rękę w nadgarstku i pauza będzie dłuższa. Miejsce nieobecnych zajęli debiutanci: 20-letni Łukasz Krzemień (Polonia) oraz 21-letni Bartosz Fraszko (Nesta Mires Toruń). Jesteśmy ciekawi, czy będą mieli okazję zadebiutować reprezentacji. Sama nominacja jest dla nich sporym wyróżnieniem i pewnie spełnieniem marzeń. Ten pierwszy w kilku spotkaniach był wyróżniającą się postacią. W miniony piątek strzelił 2 gole Cracovii.
Ostatnim sprawdzianem przed turniejem był wczorajszy sparing z Koreańczykami. Wygrana 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) na pewno podbuduje zawodników, którzy w kadrze stawiają pierwsze kroki. Gole zdobywali: Chmielewski, Kapica i Bepierszcz.


Kadra biało-czerwonych
Bramkarze: John Murray (Orlik Opole), Przemysław Odrobny (Milton Keynes Lightning), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia).
Obrońcy: Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Michał Kotlorz, Bartłomiej Pociecha (wszyscy GKS Tychy), Mateusz Rompkowski, Patryk Wajda (Cracovia), Oskar Jaśkiewicz (TatrySki Podhale Nowy Targ), Tomasz Pastryk (Tempish Polonia Bytom).
Napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Radosław Galant, Filip Komorski, Marcin Kolusz (wszyscy Tychy), Aron Chmielewski (Ocelarzi Trzyniec), Krystian Dziubiński, Damian Kapica, Maciej Urbanowicz (wszyscy Cracovia), Bartosz Fraszko (Nesta Mires Toruń), Kacper Guzik (Orlik), Łukasz Krzemień (Polonia), Marek Strzyżowski (Tauron KH GKS Katowice), Krzysztof Zapała (Podhale).

 

 

Z tej samej kategorii