Nieudany początek Polaków. Rewanż Słoweńców za mistrzostwa

Nie tak biało-czerwoni wyobrażali sobie pierwszy dzień turnieju Euro Ice Hockey Challenge w katowickim „Satelicie”. Podopieczni Jacka Płachty przegrali ze Słowenią 1:4. Goście wzięli rewanż za porażkę 1:4 w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w „Spodku”.

Polska - Slowenia
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Biało-czerwoni od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku i goście sprawiali mocno zaskoczonych. Wszystkie nasze formacje żwawo poruszały się po tafli i gra zdecydowanie toczyła się w strefie obronnej Słoweńców. W 13 min bramkarz gości skapitulował po wzorowej akcji dwóch Maciejów: Kruczka i Urbanowicza, którą sfinalizował Damian Kapica. Podopieczni Płachty ciągle nacierali i przed kolejną szansą stanęli Aron Chmielewski i Mateusz Bepierszcz. Zabrakło jednak precyzji...


Druga tercja była już zdecydowanie słabsza w wykonaniu biało-czerwonych, którzy podczas gry w trzech przewagach grali zbyt statycznie, by mogli zagrozić zdecydowanie lepiej prezentującym się rywalom. Najpierw Zan Jezovsek z bliska uderzył po lodzie i krążek wpadł tuż obok prawego słupka. Ostatnie minuty były już bardzo kiepskie w wykonaniu naszej drużyny. Najpierw na ławę kar powędrował Urbanowicz, a 28 sek. później Bepierszcz. Przez 1:32 min mieliśmy grać w podwójnym osłabieniu, ale już po 19 sekundach straciliśmy drugiego gola. Takie sytuacje Słoweńcy potrafią skrzętnie wykorzystywać.


W ostatniej tercji znów przyszło nam przeżywać trudne chwilę, bowiem po raz drugi graliśmy przez 99 sekund w podwójnym osłabieniu (Jeziorski, Bepierszcz), ale tym razem nasi hokeiści dzielnie walczyli i zdołali się obronić. Słoweńcy nadal dyktowali tempo gry i zepchnęli Polaków do obrony. W 47 min. biało-czerwoni po raz kolejny zostali skarceni, bowiem Jan Urbas zaskoczył precyzyjnym uderzeniem Radziszewskiego.

 

Nasi hokeiści próbowali atakować, ale bramkarz słoweński ze stoickim spokojem bronił wszystkie strzały. W 55 min w strefie neutralnej doszło do bokserskiego pojedynku pomiędzy Aronem Chmielewskim i Mihą Zajcem. Trudno nam rozstrzygać kto wygrał tę potyczkę, ale obaj solidarnie wylądowali w boksie kar, otrzymując po 4 min. Gdy graliśmy 4 na 4, trener Płachta zdecydował się na wycofanie Radziszewskiego, co skończyło się tym, że Urbas wpakował nam krążek do pustej bramki.

 

POLSKA – SŁOWENIA 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
1:0 – Kapica – Urbanowicz – Kruczek (12:30), 1:1 – Jezovske – Simsic – M. Cepan (33:48), 1:2 – Verlić – Urbas – Podlipnik (37:57, w podwójnej przewadze), 1:3 – Urbas – Tavzelj – Verlić (46:21), 1:4 – Urbas (59:33, do pustej 5 na 4).
Sędziowali: Przemysław Kępa i Michał Baca – Paweł Kosidło i Mateusz Bucki. Widzów 1000.

 

POLSKA: Radziszewski; Kruczek (2) – Rompkowski, Wajda – Ciura, Bryk (2) – Wanacki, Jaśkiewicz; Kapica – Dziubiński – Urbanowicz (2), Bepierszcz (4) – Komorski – Chmielewski (4), Wronka – Pasiut – Jeziorski (2), Domogała – Krzemień – Strzyżowski, Fraszko. Trener Jacek PŁACHTA.
SŁOWENIA: Gracnar; Vidmar – Tavzelj (2), Pretnar – Podlipnik, Selan (2) – Magovac, K. Cepan – M. Cepan; Rodman (2) – Verlic – Urbas (2), Pance – Gilicic (4) – Koblar, Uduc – Hebar (2) – Ankerst, Jezovsek – Simsic – Zajc (4). Trener Nik ZUPANCIĆ.
KARY: Polska – 14 min, Słowenia – 20 min (2 tech.)

 

W drugim meczu

WŁOCHY – UKRAINA 3:4 (3:2, 0:1, 0:0, 0:1) po dogrywce

 

Tabela

1. Słowenia 1 3 4:1
2. Ukraina 1 2 4:3
3. Włochy 1 1 3:4
4. Polska 1 0 1:4

Z tej samej kategorii