Polscy hokeiści wyjechali do Budapesztu. W sobotę debiut Teda Nolana

Nowy selekcjoner reprezentacji wraz ze współpracownikami mieli zaledwie trzy treningi z kadrowiczami. Ostatecznie reprezentacja wyjechała w 21-osobowym gronie. Z kadry ubył kwartet kwartet z Nowego Targu: obrońcy Damian Tomasik i Oskar Jaśkiewicz oraz napastnicy: Bartłomiej Neupauer i Filip Wielkiewicz.

Trening hokejowej kadry
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: FOCUSMEDIA

Nowy selekcjoner hokejowej reprezentacji wraz ze swoimi współpracownikami mieli zaledwie trzy treningi z kadrowiczami. Dzisiaj rano wsiedli do autokaru jadącego do Budapesztu na towarzyskie spotkanie z okazji 90-lecia węgierskiej federacji.

 

Sztab musiał podjąć pierwsze decyzje personalne, bo ostatecznie reprezentacja wyjechała w 21-osobowym gronie. Z kadry ubył kwartet z Noweg Targu: obrońcy Oskar Jaśkiewicz i Damian Tomasik oraz napastnicy: Bartłomiej Neupauer i Filip Wielkiewicz.

 

Kanadyjski szkoleniowiec jest zwolennikiem gry na trzy pary obrońców oraz cztery ataki i stąd też taki, a nie inny skład. Dominik Nahunko, 22-letni napastnik Tauronu KH GKS Katowice, do kadry wskoczył w miejsce kontuzjowanego Mikołaja Łopuskiego i w Budapeszcie ma szansę na debiut.

 

W zespole znalazło się trzech bramkarzy, ale zapewne jeden z nich będzie oglądał mecz z wysokości trybun; podobny los czeka napastnika. Przypomnijmy, że z udziału w zgrupowaniu została zwolniona liczna grupa zawodników Comarch Cracovii, którzy przygotowują się do meczu z drużyną z Helsinek w Lidze Mistrzów.
Reprezentacyjny debiut trenera Teda Nolana w meczu Węgry - Polska będzie można zobaczyć w sobotę o 19.00 w TVP Sport.

 

Kadra na mecz w Budapeszcie - bramkarze: Kamil Kosowski (Tauron KH GKS Katowice), John Murray (GKS Tychy), David Zabolotny (JKH GKS Jastrzębie); obrońcy: Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Michał Kotlorz i Bartłomiej Pociecha (wszyscy Tychy), Bartłomiej Bychawski (Orlik Opole), Jakub Wanacki (Tauron); napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Michael Cichy, Radosław Galant, Kamil Kalinowski i Filip Komorski (wszyscy Tychy), Marcin Kolusz i Krzysztof Zapała (obaj Podhale), Dominik Nahunko, Tomasz Malasiński, Marek Strzyżowski i Patryk Wronka (wszyscy Tauron), Radosław Nalewajka (Jastrzębie).

Z tej samej kategorii