Biało-czerwonych zagadki przed wylotem do Kijowa

W żadnym spotkaniu nie stoimy na straconej pozycji. Nasi rywale - Korea Płd., Ukraina. Kazachstan, Węgry i Austrią - są wymagający, ale z każdym mona walczyć i uzyskać wartościowy wynik - przekonuje Mikołaj Łopuski przed turniejem w Kijowie. Nadal nie znamy ostatecznego składu reprezentacji, ale już niebawem trener Jacek Płachta odkryje karty.

SŁowenia - Polska
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Święta? - Dzień jak co dzień, przed nami przecież najważniejsza impreza w sezonie - mistrzostwa świata Dywizji IA w Kijowie – odpowiadali niemal zgodnym chórem kadrowicze, którzy wczoraj rano zebrali się na zgrupowaniu przed czwartkowym wylotem do Kijowa. - Skoro mieliście dwa dni wolnego, to możemy przykręcimy trochę śrubkę? - powiedział pół żartem, pół serio trener Jacek Płachta do jeżdżących na rowerach stacjonarnych zawodników. A jego podopieczni bez szemrania wykonali polecenie.


Śrubkę można przykręcić, byle jej nie przekręcić, bo w sobotę inauguracyjny mecz z niezbyt lubianym i niewygodnym rywalem, czyli Koreą Płd., gospodarzem przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

 

Zerkanie w komputer
Kłopoty zdrowotne kadrowiczów sprawiły, że nie wszystko układa się jednak po myśli sztabu szkoleniowego. Patryk Wronka, jedna z rewelacji poprzednich mistrzostw, w siłowni wziął za duży ciężar i narzeka na bóle w plecach. Mikołaj Łopuski uszkodził mięsień dwugłowy. Z kolei 19-latek Bartłomiej Jeziorski, ambitnie walczący o miejsce w reprezentacji, uderzył tak nieszczęśliwie o bandę, że narzeka na kolano. Dzisiejsze badania odpowiedzą, czy będzie mógł liczyć na tych zawodników przy ustalaniu ostatecznego składu.

 

Kontuzje są nieodłącznym elementem pracy sportowców i trzeba być przygotowanym na wszystko. Jednak rywalizacja sportowa również może spędzać sen z oczu. Trwa finałowa rozgrywka w 2. DEL pomiędzy Bietigheim Steelers i Loewen Frankfurt, zaś w obu zespołach występują dwaj ważni dla biało-czerwonych obrońcy. Adam Borzęcki, kapitan Bietigheim, znajduje się w gorszej sytuacji niż jego kolega po fachu, Paweł Dronia z Frankfurtu. „Lwy” wygrały na wyjeździe 7:5 oraz u siebie 4:0 i prowadzą w rywalizacji do 4 zwycięstw 2-0. Kolejne spotkanie dzisiaj, następne w piątek. Gdyby wszystko zakończyło się w czterech potyczkach, wówczas obaj defensorzy w sobotę mogliby się zameldować w Kijowie.


Obaj obrońcy mają bogate doświadczenie. Ich występ w mistrzostwach byłby poważnym wzmocnieniem defensywy biało-czerwonych. Stąd niecierpliwe zerkanie w komputer, gdy rozgrywane są mecze tych drużyn.

 

Motywacji nie brakuje
W dobrych nastrojach do kadry dołączyli Przemysław Odrobny i Mikołaj Łopuski, którzy z Milton Keynes Lightning zdobyli mistrzostwo English Premier Ice Hockey League oraz Puchar EPIHL. Jednak obaj o zaszczytach już zapomnieli i koncentrują się na pracy z kadrą. - Mnie nigdy motywacji do gry w reprezentacji nie brakowało i zawsze, gdy tylko zdrowie pozwalało, starałem się walczyć o miejsce w niej - wyjaśnia Łopuski. - W tym sezonie leczyłem przez 4 miesiące kontuzję chrząstki, teraz zaś trafiło mi się drobne naciągnięcie mięśnia dwugłowego w pierwszym meczu z Wielką Brytanią, ale po urazie nie ma już śladu. Mam nadzieję, że szczegółowe badania tylko potwierdzą moje słowa i będę do dyspozycji trenera. To będzie ciekawy turniej, bo w każdym meczu trudno wskazać faworyta. Dla nas bardzo ważne są dwa pierwsze spotkania (z Koreą Płd. i Ukrainą), bo one mogą sprawić w jakim miejscu się znajdziemy. Każdy punkt dla wszystkich ekip jest bezcenny. W żadnym spotkaniu nie stoimy na straconej pozycji, co udowodniliśmy w zeszłym sezonie podczas ostatnich turniejów w Krakowie i Katowicach.


Na razie jest stopniowanie napięcia, ale potem przez tydzień w Kijowie będzie się działo!

Z tej samej kategorii