Kadra bez trzech kontuzjowanych. Będą dodatkowe powołania

Radosław Sawicki, Jakub Wanacki i Maciej Kruczek mają kontuzje i nie wystąpią w Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku. Sawicki ma złamaną rękę w nadgarstku, Wanacki walczy z bólem pleców, zaś Kruczek ma kłopoty z nerkami. Na krótkie zgrupowanie w Gdańsku powołanie otrzymał Oskar Jaśkiewicz, który dobrze wypadł podczas listopadowego turnieju w Budapeszcie.

Jakub Wanacki
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Jacek Płachta, selekcjoner reprezentacji Polski, przed drugim turniej Euro Ice Hockey Challenge o Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ma poważny problem, bowiem trzech nominowanych do kadry zgłosiło kontuzję. O sporym pechu może mówić utalentowany 21-letni napastnik Tauronu KH GKS Katowice Radosław Sawicki. Podczas ostatniego treningu tuż przed wyjazdem na mecz ligowy do Gdańska złamał rękę w nadgarstku i jego przerwa potrwa kilka tygodni.

To kłopot podwójny, wszak Sawicki przebojem wszedł do reprezentacji podczas listopadowego EIHC w Budapeszcie, a ponadto poważne osłabienie zespołu z Katowic. Z kolei Jakub Wanacki, defensor bytomskiej Polonii, od dłuższego czasu narzeka na bóle w plecach i ostatnio nie dokończył meczu w Tychach. Z kolej Maciej Kruczek, obrońca Comarch Cracovii, ma kłopoty z nerkami.

W tej sytuacji kadra zostanie uzupełniona nowymi zawodnikami. Na tę chwilę wiadomo, że nominację otrzymał Oskar Jaśkiewicz, obrońca TatrySki Podhale Nowy Targ.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni w Gdańsku zmierzą się z Koreą Płd., Ukrainą i Kazachstanę, czyli z drużynami z którymi przyjdzie rywalizować w kwietniowych mistrzostwach świata Dywizji 1A w Kijowie.  

 

Z tej samej kategorii