Hokejowa kadra bez Murraya i Kotlorza!

Bramkarz Orlika Opole nadal nie ma polskiego paszportu, a drogi selekcjonera z tyskim obrońcą się rozeszły - to tajemnica absencji obu tych zawodników.

Polska - Slowenia
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

6 bramkarzy, 17 obrońców oraz 30 napastników - w sumie 53 zawodników znalazło się w szerokiej hokejowej kadrze, która w różnych okresach będzie się przygotowywała w Krynicy Zdroju do kwietniowych mistrzostw świata Dywizji IA w Kijowie. Trener Jacek Płachta wraz ze swoimi współpracownikami dokonuje szerokiego przegląd kadr, stąd też w pierwszej części, kiedy jeszcze toczyć się będzie gra o medale mistrzostw Polski, popracuje z najzdolniejszą młodzieżą. Potem, w zależności od tego, jak rozwinie się rywalizacja o medale, będą przyjeżdżali zawodnicy z czterech czołowych klubów, uczestniczących w play offie.


W Krynicy zaplanowano dwa spotkania z olimpijską reprezentacją Słowacji (7 i 8 kwietnia), a w następnym tygodniu biało-czerwoni, zgodnie z niepisaną tradycją, zmierzą się w dwumeczu z Wielką Brytanią w Nottingham i Coventry (14 i 15 kwietnia). Turniej w Kijowie biało-czerwoni rozpoczną 22 kwietnia spotkaniem z Koreą Płd.


W kadrze zabrakło dwóch zawodników, którzy jeszcze do niedawna wydawali się pewniakami. Johny Murray, bramkarz Orlika Opole, wystąpił w trzech jesiennych turniejach EIHC, ale jeszcze nie otrzymał polskiego paszportu i dlatego nie zdąży załatwić wszystkich formalności w międzynarodowej federacji (IIHF). Z kolei Michał Kotlorz, tyski obrońca, w grudniu przed turniejem w Katowicach, po zawirowaniach z ubezpieczeniami, rozmawiał z selekcjonerem i drogi obu panów chyba już na dobre się rozeszły.

 

Do kadry nie otrzymał nominacji - ale z przyczyn zdrowotnych - Bartłomiej Bychawski (Orlik Opole), który w ćwierćfinałowym meczu z Polonią Bytom złamał nogę. W szerokiej kadrze znalazło się miejsce dla 20-letniego Noureddine Bettahara, który w tym sezonie miał okazję zadebiutować w Iserlohn Roosters w DEL.

 

BIAŁO-CZERWONI
Bramkarze: Michał Kieler (Automatyka Gdańsk), Kamil Kosowski (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (Milton Keynes Lightning), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia), Mateusz Studziński (Nesta Mires Toruń), Dawid Zabolotny (JKH GKS Jastrzębie).
Obrońcy: Adam Borzęcki (Steelers Bietigheim), Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Kamil Górny i Bartlomiej Pociecha (wszyscy GKS Tychy), Paweł Dronia (Loewen Frankfurt), Oskar Jaśkiewicz i Damian Tomasik (obaj TatrySki Podhale Nowy Targ), Jauheni Kameneu (HKM Zwoleń), Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski i Patryk Wajda (wszyscy Comarch Cracovia), Jakub Michałowski (JKH GKS Jastrzębie), Kamil Paszek (Unia Oświęcim), Tomasz Skokan (Kalkaska Rhinos), Jakub Wanacki (Polonia Bytom), Patryk Wsół (Automatyka).
Napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Radosław Galant, Bartłomiej Jeziorski, Kamil Kalinowski, Filip Komorski i Marcin Kolusz (wszyscy GKS Tychy), Noureddine Bettahar (Iserlohn Roosters), Kacper Bryniczka, Filip Wielkiewicz i Krzysztof Zapała (wszyscy TatrySki Podhale), Aron Chmielewski (Ocelarzi Trzyniec), Adam Domogała, Krystian Dziubiński, Damian Kapica, Maciej Urbanowicz (wszyscy Cracovia), Mateusz Gościński (Automatyka), Kacper Guzik i Filip Stopiński (obaj Orlik), Łukasz Krzemień (Polonia Bytom), Jarosław Lorek, Radosław Sawicki i Marek Strzyżowski (Tauron KH GKS Katowice), Mikołaj Łopuski (Milton Keynes Lightning), Alan Łyszczarczyk (Sudbury Wolves), Tomasz Malasiński (Wildcats Swindon), Patryk Malicki (Unia), Grzegorz Pasiut (Nieman Grodno), Patryk Pelaczyk i Kamil Wróbel (obaj JKH GKS Jastrzębie), Patryk Wronka (Orli Znojmo).

Z tej samej kategorii