Dwie wygrane Polek przed wylotem do Astany!

Polskie hokeistki wygrały z Łotwą 4:2 i 5:0 tuż przed wyjazdem na turniej kwalifikacji olimpijskiej w Astanie. Łotyszki przyjechały do Katowic w niepełnym składzie, bo turniej przedolimpijski mają dopiero w grudniu. Wygrane biało-czerwone to niezły prognostyk przed wylotem do Astany, ale turniej będzie niezwykle trudny. Biało-czerwone grają z Kazachstanem, Wielką Brytanią i Meksykiem.

Karolina Późniewska
 źródło: Pressfocus

Polskie hokeistki, przygotowujące do turnieju kwalifikacji olimpijskiej w Astanie (3-6.11.), na zakończenie 10-dniowego zgrupowania rozegrały towarzyski dwumecz z Łotwą, która również występuje w mistrzostwach świata Dywizji 1B. Biało-czerwone zaprezentowały się nieźle, wygrywając w „Satelicie” 4:2 i 4:0.


- Nasze rywalki przyjechały w niepełnym składzie, ale te zwycięstwa na pewno cieszą - stwierdziła Marta Zawadzka, która jest szefem reprezentacji. - W tych potyczkach widać było, że dziewczyny podczas zgrupowania nie próżnowały i były nieco zmęczone. Brakowało jeszcze dokładności i precyzji. W sobotnim meczu w jednej tercji oddaliśmy 20 strzałów, a zdobyliśmy zaledwie 2 gole. Mimo wszystko to niezły prognostyk przed turniejem kwalifikacyjnym, ale nie ustrzegliśmy się drobnych błędów i stąd strata dwóch goli. Później gra się wyraźnie zaostrzyła i dwa gole zdobyliśmy w przewadze.


W Astanie skala trudności będzie zdecydowanie większą, bo przecież spotkamy się z silnymi ekipami z Kazachstanu oraz Wielkiej Brytanii. Może jedynie Meksyk trochę odstaje. Dzisiaj rano biało-czerwone wyjeżdżają do Warszawy, by potem, z przesiadką w Moskwie, lecieć do Astany.

 

POLSKA - ŁOTWA 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) i 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Gole w pierwszym meczu: Późniewska 2 (7 i 26), Bigos (8), Cygan (56) - Zagare (41) i Kumina (42); w drugim: Frąckowiak (15), Bigos (19), Późniewska 2 (34 i 59), Tomczok (53).
POLSKA: Sass (w drugim Mizera); Kosakowska - Chrapek, Sfora - Strzelecka, Tokarska - Korkuz, Gogoc - Kamińska; Późniewska - Czarnecka - Czaplik, Bigos - Frąckowiak - Sopata, Tomczok - Łaskawska - Wieczorek, Dziedzioch - Kasprzycka - Cygan. Trener Grzegorz KLICH.

Więcej na temat:Karolina Późniewska
Z tej samej kategorii