Polscy hokeiści z drugą wygraną w Budapeszcie. Końcowy sukces coraz bliżej

Polscy hokeiści w drugim występie w turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie wygrali z Japonia 3:2 i mają komplet punktów. Biało-czerwoni już od początku meczu mieli sporą przewagę, ale dała o sobie znać słaba skuteczność. W ciągu 60 minut oddali 29 strzałów, ale tylko 3 razy krążek wpadł do bramki Azjatów.

Paweł Dronia

Na pierwszego gola czekaliśmy dopiero do 15 min. kiedy to Alex Szczechura pokonał Yutakę Fukufujiego. Jednak po niespełna 120 sek. Japończycy zdołali wyrównać- Ryo Hashimoto uderzył z niebieskiej linii i krążek umieścił w „okienku” bramki Rafał Radziszewskiego.

W drugiej odsłonie indywidualną akcją popisał się Patryk Wronka, który wpadł do tercji rywala i oddał krążek Pawłowi Droni. Obrońca Loewen Frankfurt uderzył precyzyjnie i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi japońskiemu. Jednak nasi rywale nie zamierzali rezygnować z walki o korzystny rezultat. Kiedy Kacper Guzik podwyższył w 44 min na 3:1 wydawało się, że ostudził zapędy rywali. Ale kiedy do boksu kar powędrował Maciej Urbanowicz wówczas Japończycy za sprawą ponownie Hashimoto zdobyli kontaktowego gola. W końcowych fragmentach nasi przeciwnicy wycofali bramkarza, ale nic nie wskórali. Ten mecz w wykonaniu biało-czerwonych był nieco słabszy od tego z Madziarami, jednak liczy się końcowy wynik.

POLSKA – JAPONIA 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
1:0 - Szczechura - Borzęcki (14:27), 1:1 - Hashimoto – Furuhashi - Terao (16:55), 2:1- Dronia – Wronka - Szczechura (21:34), 3:1 - Kacper Guzik (43:42), 3:2 - Hashimoto – Thiromichi - Makuru (54:00, w przewadze).
Sędziowali: Mayer i Lazerri - Vincze i Sipos. Widzów 250.
POLSKA: Radziszewski; Kruczek – Borzęcki, Pociecha – Dronia, Wajda – Wanacki, Dąbkowski – Rompkowski; Urbanowicz (2) – Pasiut – Chmielewski, Szczechura – Cichy – Wronka, Łopuski – Komorski – Kolusz, Guzik – Kalinowski – Domogała. Trener Ted NOLAN.
KARY: Polska – 2 min, Japonia – 6 min.