Mateusz Bryk: Błędów się nie wybacza!

Z Koreańczykami przegraliśmy kolejny mecz, tym razem 2:4 i powoli można mówić o kompleksie Azjatów. Przed Polakami ważne spotkanie z Ukrainą, które może mieć kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli. Ewentualna przegrana biało-czerwonych mocno skomplikuje ich sytuację w tym turnieju. Hokeiści zapowiadają walkę.

Mateusz Bryk
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

WŁODZIMIERZ SOWIŃSKI: Jakie słowa użyłby pan do tej inauguracji. Koszmarna? Fatalna, a może niefortunna?
MATEUSZ BRYK: - Tak na gorąco nie znajduje adekwatnego słowa do tego co się wydarzyło. Chyba jednak nie byliśmy aż tak słabsi od Koreańczyków, ale to właśnie oni odnieśli zwycięstwo i mają powody do radości.


Może czuliście respekt przed rywalem, który ostatnio z nami wygrywa ważnych turniejach?
MATEUSZ BRYK: - Nie mamy, tak przynajmniej mnie się wydaje, kompleksów. Nieźle na tle rywali wyglądaliśmy pod względem szybkościowym i na pewno fizycznie nie dostawaliśmy od rywala. Jednak musimy się wystrzegać błędów, bo to są mistrzostwa i w każdej drużynie grają najlepsi z danego kraju. Nie możemy sobie stwarzać takich nerwowych chwil jakie mieliśmy w spotkaniu z Koreańczykami. Musimy sami grać to co wcześniej sobie założyliśmy. Gdyby tak właśnie było w meczu z Koreą rywal na pewno nie miałby wiele do powiedzenia. Poszliśmy do przodu i zostali skarceni. A tymczasem w szatni zawsze sobie powtarzam, że trzeba grać spokojnie, opanować nerwy i czekać co zrobi rywal. A wychodzi jak wychodzi. Tutaj żaden z rywali błędu nam nie wybaczy.


A przed nami ważny i trudny mecz z Ukrainą. Pańskie prognozy?
MATEUSZ BRYK: - On będzie jeszcze trudniejszy niż ten z Koreańczykami. Ukraina gospodarz turnieju, pełna hala niezwykle żywiołowy doping, ale nie składamy broni. Będziemy walczyć o każdy centymetr lodu, każda zmiana musi dać z siebie 100%, a może więcej. Każdy z nas przyjechał tutaj dla „Orła”, drużyny, trenerów, kibiców i... siebie. Wynik meczu z Ukariną jest sprawą otwartą, ale jestem optymistycznie nastawiony i będzie dobrze!

Z tej samej kategorii