Porażka Polek na inaugurację

Polska - Dania

Reprezentacja Polski hokeistek do lat 18 przegrała z Danią w pierwszym meczu mistrzostwach świata juniorek Dywizji IB, rozgrywanych na lodowisku w Katowicach-Janowie. Jedna z zawodniczek o dzisiejszym spotkaniu chciałaby jak najszybciej zapomnieć.

Przysięgam, że chciałam podbić kij rywalce. A tymczasem ona straciła równowagę i wyrżnęła w bandę. Jest mi bardzo smutno, że straciliśmy gola i osłabiłam zespół. Grałam niespełna kwadrans, ale mam nadzieję, że jeszcze w tym turnieju będę miała okazję się pokazać – powiedziała między tercjami Karolina Churas, która miała łzy w oczach, bo otrzymała 5-minutową karę oraz meczu za atak kijem trzymanym oburącz podczas inauguracyjnego meczu Polek z Danią w mistrzostwach świata juniorek Dywizji IB, rozgrywanych na lodowisku w Katowicach-Janowie.

Dziewczyny uczestniczące w turnieju są niezwykle zadziorne, bo wcale się nie oszczędzają i często dochodzi do ostrych starć przy bandzie. Podczas meczu biało-czerwonych z Dunkami było kilka gorących i niewiele brakowało, by doszło do bójek. A takową zanotowaliśmy podczas Chin z Kazachstanem i wszyscy ze zdziwieniem przecierali oczy, że takie małolaty mogą tak mocno poszturchiwać. Wielkie krzywdy sobie nie zrobiły, ale ten fakt został odnotowany.

Trudno marzyć o wygranej z Dunkami gdy w ciągu meczu otrzymuje się 51 minut kar (łącznie z meczu), zaś rywalki – 14 min. Oba gole podopieczne trenera Grzegorza Klicha straciły podczas gry w osłabieniu. Polkom nie można odmówić ambicji, ale rywalki były lepsze. Zresztą Dunki uchodzą za faworytki tej imprezy.

POLSKA – DANIA 0:2 (1:0, 0:0, 1:0)
0:1 – Peters – Thomsen – Friss-Hansen (15:38, w przewadze), 0:2 – Sorensen – Refsgaard (42:45, w przewadze).
POLSKA: Sass; Kamińska – Wcisło, Gogoc – Klimecka , Podracka – Churas; Dziwok – Siejka – Wybiral, Schram – Kaleja – Sopata, Pirogowicz – Synowiec – Sosnowska. Trener Grzegorz KLICH.

Pozostałe wyniki: Wlk. Brytania – Włoch 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), Chiny – Kazachstan 4:1 (1:0, 2:1, 1:0).

Jutro grają: Włochy – Chiny (13.00), Dania – Wlk. Brytania (16.30), Polska – Kazachstan (20.00).