Pierwsze zwycięstwo Polek. W karnych lepsze od Kazachstanu

Kazachstan - Polska

Polskie hokeistki, debiutujące w mistrzostwach świata Dywizji IB rozgrywanych na „Jantorze” w Katowicach-Janowie zdobyły dziś pierwsze punkty. Biało-czerwone w regulaminowym czasie zremisowały 3:3 z Kazachstanem. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W karnych „złotego” gola zdobyła Kamila Wieczorek i Polki wygrały 4:3!

O sporym pech może niespełna 19-letnia Olivia Tomczok, który zakonczyła turniej już w połowie II tercji ze Słowacja. Uderzyła w bandę i na dodatek wpadła na nią jedna z rywalek i w rezultacie złamała rękę. Podczas drugiego spotkania z Kazachstanem stała z ręka na temblaku i mocno się denerwowała.

A biało-czerwone miały niezwykle trudne spotkanie, rywalki z Kazachstanem maja lepsze warunki fizyczne i w rezulutacie mogły nasze zawodniczki nieco „stłamsić” przy bandach. Podopieczne trenera Grzegorza Klicha były nieco stremowane i było to widać szczególnie w I tercji. Hokeistki z Kazachstanu prowadziły już 2:0 i przyszłość malowała się w „czarnych” kolorach. Jednak Kamila Wieczorek, występująca na co dzień w w drużynie mistrza Słowacji z Popradu dała sygnał do ataku. Polki zdobyły 3. gole z rzędu i była szansa na komplet punktów. Jednak Kazachstan doprowadził do remisu, ale dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć Polki graly w przewadze. Stworzyły wiele sytuacji, ale ich nie wykorzystały.

Żeby wyłonić zwycięzcę hokeistki potrzebowały 5 serii karnych. Trzy ostatnie cele wykonywała Wieczorek i ona niewątpliwie została bohaterką tego widowiska.

KAZACHSTAN – POLSKA 3:4 (1:0, 1:3, 1:0) po karnych 3-4
1:0 Lichaus – (6:01, w przewdze), 2:0 – Fux – Ryspek (11:06), 2:1 – Wieczorek – Frąckowiak – Bigos (15:44), 2:2 – Czaplik – Poźniewska (24:39), 2:3 – Bigos – Późniewska (28:59), 3:3 – Fux – Ryspek (46:32), 3:4 – Wieczorek (karny).

POLSKA: Sass; Chrapek (2) – Czaplik, Strzelecka – Sfora (2), Wcisło – Kossakowska, Gogoc –Kasprzycka; Późniewska – Dziedzioch – Cygan (6), Łaskawska – Frąckowiak (2) – Wieczorek, Czarnecka – Bigos (2) – Kaleja, Sopata, Dziwok. Trener Grzegorz KLICH.
KARY: Polska – 14 min, Kazachstan – 8 min.

W pozostałych meczach: Włochy – Łotwa 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), Chiny – Kazachstan 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), Łotwa – Chiny 3:2 (1:0, 1:2, 1:0), Słowacja – Włochy 3:2 (3:1, 0:0, 0:1).

1. Słowacja 2 6 10:4
2. Łotwa 2 6 7:3
3. Chiny 2 3 4:3
4. POLSKA 2 2 6:10
5. Kazachstan 1 1 3:6
6. Włochy 2 0 3:7