Mistrzowski turniej pełen niewiadomych. Polki na inaugurację grają z Dunkami

Dania, Kazachstan, Wlk. Brytania, Włochy, Chiny - to rywalki reprezentacji Polski juniorek w MŚ U-18 Dywizji IB, które od niedzieli będą rozgrywane na lodowisku „Jantor” w Katowicach-Janowie. To turniej pełen znaków zapytania, bo po raz pierwszy została utworzona ta dywizja i do tej pory biało-czerwone występowały w kwalifikacjach.

Polska - Chiny
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Dania, Kazachstan, Wlk. Brytania, Włochy, Chiny - to rywalki reprezentacji Polski juniorek w MŚ U-18 Dywizji IB, które od niedzieli będą rozgrywane na lodowisku „Jantor” w Katowicach-Janowie. To turniej pełen znaków zapytania, bo po raz pierwszy została utworzona ta dywizja i do tej pory biało-czerwone występowały w kwalifikacjach. Reprezentacja Danii w poprzednim sezonie opuściła Dywizję IA i w niej upatruje się faworyta. Ta impreza to zaledwie preludium kwietniowych mistrzostw seniorek, które również odbędą się na tym obiekcie.
- Jestem zadowolony z wykonanej pracy, bo zgrupowanie zaczęliśmy już 27 grudnia z przerwą na powitanie Nowego Roku - mówi trener reprezentacji, Grzegorz Klich. - Sporo czasu poświęciliśmy taktyce i uważam, że drużyna jest dobrze przygotowana. W tym turnieju są drużyny wyżej klasyfikowane, ale to niewiele znaczy. W tej kategorii trudno wskazać faworyta, bo nie znamy wartości innych reprezentacji. Zacząłem budować zespół od silnej obrony, bo ona jest podstawą ewentualnych sukcesów. Mecz sparingowy z Chinkami (4:0) dowiódł, że musimy popracować nad grą w przewadze i nie może popełniać tyle fauli. Każde wykluczenie grozi utratą gola. Kolejne spotkanie kontrolne z Dunkami przegraliśmy 1:6, ale na inauguracyjną potyczkę przygotowaliśmy dla rywalek niespodzianki. Z Danią nie obiecuję wygranej, ale zapewniam, że dziewczęta będą walczyły o jak najlepszy wynik.
Wstęp na turniej jest bezpłatny.

BIAŁO-CZERWONE
Bramkarki: Martna Sass (Naprzód Janów), Aleksandra Zamarlik (Podhale Nowy Targ), Helena Grzybowska (Kozice Poznań).
Obrończynie: Natalia Kamińska i Ewa Podracka (obie Stoczniowiec Gdańsk), Alicja Wcisło i Sandra Klimecka (obie Polonia Bytom), Wiktoria Gogoc i Karolina Pasiut (obie Krynica), Karolina Churas (Unia Oświęcim).
Napastniczki: Wiktoria Dziwok, Katarzyna Wybiral, Klaudia Kaleja i Małgorzata Synowiec (wszystkie Polonia), Anna Sopata i Natalia Wrona (obie Krynica), Alicja Siejka (Stoczniowiec), Iga Schramm (Kozice), Patrycja Pirogowicz (Naprzód), Nicole Sosnowska (Atomówki GKS Tychy), Adriana Wawrzyk (Unia).

 

PROGRAM TURNIEJU
Niedziela (8.01.): Wlk. Brytania - Włochy (13.00), Chiny - Kazachstan (16.30), Polska - Dania (20.00).
Poniedziałek (9.01.): Włochy - Chiny (13.00), Dania - Wlk. Brytania (16.30), Polska - Kazachstan (20.00).
Środa (11.01.): Dania - Chiny (13.00), Włochy - Kazachstan (16.30), Polska - Wlk. Brytania (20.00).
Czwartek (12.01.): Kazachstan - Dania (13.00), Wlk. Brytania - Chiny (16.30), Polska - Włochy (20.00).
Sobota (14.01.): Kazachstan - Wlk. Brytania (13.00), Dania - Włoch (16.30), Polska - Chiny (20.00).

 

Z tej samej kategorii