Łotwa i turniej w Astanie - to wyzwania dla polskich hokeistek!

Polskie hokeistki w tym roku zaliczyły już jeden znaczący sukces, wygrywając mistrzostwa świata Dywizji 2A w Bledzie. Jednak przed biało-czerownymi kolejne wyzwania, bowiem od 3 do 6 listopada rozegrany zostanie turniej kwalifikacji olimpijskich z udziałem gospodarzy - Kazachstanu, Wielkiej Brytanii oraz zespołu z prekwalifikacji. W Astanie chcą zdobyć awans do dalszej gry.

Polska - Wegry
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Polskie hokeistki w tym roku zaliczyły już jeden znaczący sukces, wygrywając mistrzostwa świata Dywizji 2A w Bledzie. Jednak przed biało-czerwonymi kolejne wyzwania, bowiem od 3 do 6 listopada rozegrany zostanie turniej kwalifikacji olimpijskich z udziałem gospodarzy - Kazachstanu, Wielkiej Brytanii oraz zespołu z prekwalifikacji (poznamy go w najbliższy weekend). Stawką turnieju będzie awans do finału i - miejmy nadzieję - znajdą w nim podopieczne trenera Grzegorza Klicha.
Wylot do Kazachstanu przewidziano na ostatni dzień października, ale nim on nastąpi biało-czerwone rozegrają dwa mecze towarzyskie 29 i 30 października z Łotwą w katowickim „Satelicie” (dokładnych godzin nie ustalono).
W kadrze znalazło się 30 zawodniczek i trener Klich będzie miał okazję wybrać optymalny skład.
A oto kadra: bramkarki - Agata Kosińska (Stoczniowiec Gdańsk), Gabriela Mizera (MKHL Krynica), Martyna Sass (Naprzód Janów) i Karolina Siemicka (Polonia Bytom); obrończynie - Klaudia Chrapek, Sandra Klimecka i Patrycja Sfora (wszystkie Polonia), Sandra Kosakowska i Dominika Korkuz (obie Naprzód), Joanna Strzelecka (Unia Oświęcim), Wiktoria Gogoc (MKHL Krynica), Natalia Kamińska, Katarzyna Kasprzycka i Renata Tokarska (wszystkie Stoczniowiec); napastniczki - Magdalena Czaplik, Wiktoria Dziwok, Karolina Późniewska i Olivia Tomczok (wszystkie Polonia), Ewelina Czarnecka i Joanna Orawska (Naprzód), Marta Bigos i Aleksandra Berecka (obie Stoczniowiec), Agnieszka Dziedzioch, Katarzyna Frąckowiak i Sylwia Łaskawska (Atomówki GKS Tychy), Aneta Cygan, Julia Gawlik, Anna Sopata, Agnieszka Pióro (wszystkie MKHL Krynica), Kamila Wieczorek (HK Poprad, Słowacja).
Przypomnijmy, że Polska będzie organizatorem mistrzostw świata Dywizji 1B, które od 8 do 14 kwietnia rozegrane zostaną w Katowicach.

 

Z tej samej kategorii