Udany rewanż hokeistów ze Słowakami. Po dwa gole Chmielewskiego i Malasińskiego.

Polscy hokeiści zrewanżowali się Słowakom za porażkę w pierwszym meczu 1:6 i w rewanżu zagrali odpowiedzialnie i zwyciężyli 5:1. Po dwa gole zdobyli Aron Chmielewski oraz Tomasz Malasiński, a jednego Maciej Kruczek, który powrócił do swojego rodzinnego miasta. Teraz przed kadrowiczami kilka dni treningu i wyjazd na Wyspy na dwumecz z Brytyjczykami.

Kadra - Słowacja B
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Trener Jacek Płachta po przegranym pierwszym spotkaniu z olimpijską reprezentacją Słowacji 1:6 w rewanżu dokonał kilku zmian. Miejsce bramkarza Rafała Radziszewskiego zajął Kamil Kosowski i to było trafiobe posunięcie. „Kosa” w bramce spisywał się bez zarzutu i skapitulował tylko raz. Natomiast jego koledzy w poszczególnych formacjach psisywali się bez zarzutu. Biał-czerwoni wzięli udany rewanż i ostatecznie wygrali 5:1.
Aron Chmielewski i Tomasz Malasiński zdobyli po 2 gole, a kolejnego zapisał Maciej Kruczek, który powrócił na własną taflę, bo przecież jest wychowankiem KTH Krynica.
W III trercji nasi kadrowicze byli w poważnych opałach, bowiem przez 93 sek. grali w podwojnym osłabieniu, ale wyszli z nich obronną ręką. Po tym spotkaniu nasi szkoleniowcy mają powody do zadowolenia, bo zespół zagrał odpowiedzialnie i już nie tracił takich „frajerskich” bramek jak w pierwszej potyczce.

KADRA PZHL – SŁOWACJA B (U'23) 4:1 (4:0, 0:1, 1:0)
1:0 – Chmielewski – Jeziorski (4:28), 2:0 – Chmielewski – Bryniczka (6:56), 3:0 – Malasiński – Wronka - Pasiut (10:35), 4:0 – Kruczek – Rompkowski (13:58, w przewadze), 4:1 – Roman – Štrauch (25:26), 5:1 – Malasiński – Pasiut - Wronka (58:48).
Sędziowali: Tomasz Radzik i Przemysław Kępa – Tomasz Przyborowski i Rafał Noworyta. Widzów 500.
KADRA: Kosowski; Kruczek – Rompkowski, Pociecha – Bryk, Wajda – Ciura (2), Jaśkiewicz – Wanacki, Tomasik; Kapica – Dziubiński – Urbanowicz, Wronka – Pasiut – Malasiński (2), Jeziorski – Bryniczka – Chmielewski, Guzik – Komorski – Galant, Łyszczarczyk. Trener Jacek PŁACHTA.
KARY: Kadra 4 min, Słowacja B – 14 min.

Z tej samej kategorii