Jacek Płachta: Trudno będzie podjąć ostateczną decyzję

Wyniki jednak nie były dla nas najważniejsze. Mieliśmy dużo rzeczy do sprawdzenia. Niewątpliwie trudno będzie podjąć ostateczne decyzje co do składu, ale te dwa mecze kilka odpowiedzi nam dały - powiedział po sparingach z Wielką Brytanią trener reprezentacji Polski w hokeju na lodzie, która od 22 kwietnia rozpocznie rywalizację w MŚ Dywizji 1A w Kijowie.

Polska - Slowacja
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Jak ocenia pan postawę zespołu w sparingach przeciwko Brytyjczykom?
JACEK PŁACHTA: W pierwszym meczu mieliśmy bardzo dobry początek, ale w sumie dobrze to wyglądało. Trochę inaczej było w drugim meczu, bo w nim nieco odpuściliśmy sobie drugą tercję. Ale wróciliśmy do gry i w ciężkich momentach drużyna pokazała charakter. W ostatnich sekundach zdołaliśmy wyrównać. A karne to już loteria. Wyniki jednak nie były dla nas najważniejsze. Mieliśmy dużo rzeczy do sprawdzenia. Niewątpliwie trudno będzie podjąć ostateczne decyzje co do składu, ale te dwa mecze kilka odpowiedzi nam dały.

 

Selekcja, chcąc nie chcąc, jest na ostatniej prostej.
JACEK PŁACHTA: Celowo zabraliśmy większą grupę zawodników. Niektórych niestety będziemy musieli odesłać, ale mamy jeszcze dwa dni treningów w Katowicach. Mamy też wideo z meczów z Brytyjczykami i na pewno będziemy je wnikliwie analizować.

 

Nad czym należy pracować w ostatnich dniach przed turniejem?
JACEK PŁACHTA: Na pewno nad grą w przewadze, aczkolwiek musieliśmy nieco poprzestawiać piątki, bo przyplątało się kilka drobniejszych urazów. W zasadzie poszczególne zestawienia znamy, pozostało dopracować kilka szczegółów.

 

W finale rywalizacji DEL2 (drugiej ligi niemieckiej) grają Adam Borzęcki i Paweł Dronia. Bierze ich pan pod uwagę w kontekście występu w Kijowie?
JACEK PŁACHTA: Będziemy czekać do samego końca. Zastanawiamy się, czy zabrać do Kijowa jednego, bądź dwóch zawodników więcej. Będziemy reagować w zależności od tego, jak potoczy się rywalizacja w Niemczech. Wiadomo, że jeżeli będzie ona wyrównana, to Paweł i Adam do nas nie dołączą. Ale jeśli któryś z zespołów osiągnie przewagę, wówczas zobaczymy. Szansa jest, ale nie leży ona w naszych rękach.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~CCVUżytkownik anonimowy
~CCV :
No photo~CCVUżytkownik anonimowy
Hokej to JEDYNA DYSCYPLINA SPORTOWA W NASZYM KRAJU KTORA NIGDY NIE PRZYWIOZLA Z JAKICHKOLWIEK IMPREZ SPORTOWYCH MEDALU .
19 kwi 17 09:33 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii