Kanadyjczyk przejmuje polską kadrę. Ted Nolan trenerem reprezentacji

59-letni kanadyjski szkoleniowiec, Ted Nolan został nowym trenerem reprezentacji Polski. Jego asystentem zostanie jego rodak, Tom Coolen, który objął niedawno drużynę GKS-u Katowice.

ted nolan
 źródło: AFP

Na nazwisko następcy Jacka Płachty przyszło kibicom hokeja czekać długo, ale dziś wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Nowym trenerem reprezentacji Polski w hokeju na lodzie został Ted Nolan.

 

- Stawiamy na kanadyjską szkołę szkoleniową. Ten kraj na przestrzeni ostatnich lat jest najlepszy na świecie i bardzo cieszę się, że udało się porozumieć z tak klasowym szkoleniowcem. Ted Nolan pracował niedawno na Łotwie i zna już specyfikę europejskiego hokeja. Liczymy, że kadra pójdzie pod względem wyników do przodu - podkreśla prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka.

 

Nolan nie jest tuzinkową postacią w świecie hokeja. Miał za sobą pracę w NHL. W latach 1995-97 i 2013-15 prowadził Buffalo Sabres, a w latach 2006-2008 - New York Islanders. W 2011 roku Kanadyjczyk objął reprezentację Łotwy, z którą dotarł do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Soczi.

 

- Uwielbiam wyzwania, przez całe życie miałem pod górkę. Gdy otrzymałem tę propozycję, bardzo się ucieszyłem. Mam nadzieję, że uda mi się podnieść poziom polskiego hokeja - powiedział Nolan. Jego asystentem zostanie Tom Coolen, który od dwóch tygodni jest trenerem GKS-u Katowice.

Z tej samej kategorii