Kanadyjskie tournee hokeistów: znamy skład biało-czerwonych

Polscy hokeiści nie zagrają w turnieju EIHC w Korei Południowej. Zamiast tego biało-czerwoni zagrają w grudniu 3 sparingi w Kanadzie. Znany jest już skład na to tournee.

Polska - Ukraina
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

W grudniowych planach reprezentacja biało-czerwonych miała występ w kolejnym turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Pjongczangu (Korea Płd.), który miał być ostatnim sprawdzianem przed lutowymi igrzyskami olimpijskimi. Do imprezy, z różnych względów organizacyjnych, nie doszło do skutku i w tej sytuacji działacze byli zmuszeniu szukać wariantu zastępczego.

 

Ostatecznie kadrowicze, dość nieoczekiwane, mają tournée po Kanadzie i rozegrają 3 mecze kontrolne: z Stoney Creek Generals (8.12. w Hamilton), University of New Brunswik w Fredricton oraz New Brunswick All Stars w Bouctouche. 16 grudnia przewidziany jest powrót do Warszawy. W kadrze znaleźli się „sami znajomi” i obyło się bez personalnych sensacji.

 

Kadra biało-czerwonych

Bramkarze: John Murray (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ) i Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia);

Obrońcy: Bartosz Ciura, Michał Kotlorz i Bartłomiej Pociecha (wszyscy Tychy), Bartosz Dąbkowski, Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski i Patryk Wajda (wszyscy Cracovia), Jakub Wanacki (Tauron KH GKS Katowice);

Napastnicy: Kasper Bryniczka, Krystian Dziubiński, Damian Kapica i Maciej Urbanowicz (wszyscy Cracovia), Michael Cichy, Kamil Kalinowski, Filip Komorski, Alex Szczechura i Jakub Witecki (wszyscy Tychy), Marcin Kolusz i Krzysztof Zapała (obaj Podhale), Mikołaj Łopuski, Tomasz Malasiński i Patryk Wronka (wszyscy Tauron).

Rezerwa: Mateusz Bryk, Mateusz Gościński i Radosław Galant (wszyscy Tychy), Oskar Jaśkiewicz, Damian Tomasik i Filip Wielkiewicz (obaj Podhale), Adam Domogała (Cracovia), Radosław Sawicki i Marek Strzyżowski (obaj Tauron).

Z tej samej kategorii