Kadra bez kontuzjowanych Dariusza Gruszki i Kacpra Guzika

Kadra została uszczuplona o dwóch kontuzjowanych napastników Dariusza Gruszki i Kacpta Guzika. Ten pierwszy doznał kontuzji barku i niebawem czeka go operacja barku. Z kolei Guzik leczy kontuzje pachwiny i przechodzi rehabilitację oraz trenuje tylko na rowerze stacjonarnym. W kadrze obyło się jednak bez dodatkowych powołań,. bo trener ma do dyspozycji 25 zawodników.

POLSKA - BIALORUS (FRIENDLY MATCH POLAND - BELARUS)
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Przed reprezentacją trzeci i ostatni turniej Euro Ice Hockey Challenge w katowickiej „Satelicie”. Rywale znów są silni, bowiem biało-czerwonym przyjdzie się zmierzyć ze Słowenią, Ukrainą oraz Włochami. Dwa zespoły sposobią się do występu w majowym turnieju elity. Ukraina z kolei jest gospodarzem mistrzostw świata Dywizji IA w Kijowie i zapewne będzie chciała jak najlepiej przygotować się do tych występów.

 

Jest debiutant
Biało-czerwoni mają za sobą dwa turnieje tej rangi - w Budapeszcie oraz w Gdańsku. Zespół z różnych powodów nie mógł wtedy wystąpić w najsilniejszym składzie, ale zaprezentował się lepiej niż zakładano. W Budapeszcie w meczu o 5. miejsce wygraliśmy z Włochami 4:1, zaś w Gdańsku Polacy przegrali z Kazachami 1:2 i zajęliśmy drugą lokatę.
Jacek Pachta, selekcjoner reprezentacji, przed występem w Katowicach świadomie zrezygnował z kilku pewniaków, by dać szansę kolejnym zawodnikom młodego pokolenia. Dla nich taki turniej to świetna okazja do zdobycia niezbędnego doświadczenia. Szansę dostali więc Bartłomiej Jeziorski, Adam Domogała, Bartosz Fraszko i Łukasz Krzemień. Jeziorski - napastnik GKS Tychy - w tym gronie jest debiutantem.

 

Uraz barku
Dariusz Gruszka, napastnik „Szarotek”, był on ważną postacią swojej drużyny klubowej i trener Płachta chciał mu dać szansę. Niestety, w piątkowym meczu ligowym Podhala z JKH GKS Jastrzębie Gruszka nabawił się kontuzji bark i po konsultacjach w klinice w Żorach niebawem przejdzie operację. W tej sytuacji Gruszka w najmniej oczekiwanym momencie zakończył sezon. Podhale w play offach będzie musiało sobie radzić bez swojego czołowego strzelca. Gruszka w 31 meczach zdobył 17 goli, a przy 17 asystował. Na miejscu zbiórki nie pojawił się również 23-letni napastnik Orlika Opole Kacper Guzik, który miał okazję wystąpić w Budapeszcie i w Gdańsku.
- Mam kłopoty z pachwiną i nie mogę ryzykować przed play offami. Teraz przechodzę rehabilitację w Nowy Targu, jeżdżę na rowerze stacjonarnym i na lodzie pojawię się na początku przyszłego tygodnia. Szkoda, ale trzymam kciuki za kolegów – powiedział wychowanek Podhala, występujący w tym sezonie w Orliku.
W tej sytuacji w kadrze jest 25 zawodników, bowiem trener Płachta uznał, że nie będzie dodatkowych powołań. Część zawodników w katowickim Novotelu pojawiła się już w niedzielę.

 

Wybrańcy Płachty
Bramkarze: Kamil Kosowski (GKS Tychy), John Murray (Orlik Opole), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia); obrońcy: Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Michał Kotlorz i Bartłomiej Pociecha (wszyscy Tychy), Oskar Jaśkiewicz (TatrySki Podhale Nowy Targ), Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski i Patryk Wajda (wszyscy Cracovia), Jakub Wanacki (Polonia Bytom); napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Bartosz Jeziorski i Filip Komorski (wszyscy Tychy), Aron Chmielewski (Ocelarzi Trzyniec), Adam Domogała, Krystian Dziubiński, Damian Kapica, Maciej Urbanowicz (wszyscy Cracovia), Bartosz Fraszko (Nesta Mires Toruń), Łukasz Krzemień (Polonia), Grzegorz Pasiut (Nieman Grodno), Marek Strzyżowski (Tauron KH GKS Katowice) i Patryk Wronka (Orli Znojmo).

 

Z tej samej kategorii