PILNE Dziewięć goli Polaków i pewne zwycięstwo nad Litwą

KRZYSZTOF ZAPAŁA
12-02-2016 | 17:36

Autor: PS

Hokej – kwalifikacje olimpijskie: Polska – Litwa na żywo. Zapraszamy na relację live z meczu kwalifikacji olimpijskich Polska – Litwa.

LIVE - strona odświeża się automatycznie co 60 sekund

Włącz autoodświeżanie

Relacja

• KONIEC MECZU

Pewnie pokonaliśmy Litwinów i w turnieju prekwalifikacyjnym do IO w Pjongczang mamy już na swoim koncie dwa zwycięstwa. Dziś Węgrzy zagrają jeszcze z Estonią i będą zdecydowanym faworytem tego meczu. Zgodnie z przewidywaniami o wszystkim powinno zdecydować niedzielne spotkanie z Madziarami. Początek o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie na relację "na żywo" na katowickisport.pl.

• 60'

Była jeszcze szansa na gola, ale ostatecznie wygrywamy z Litwą 9:1 (2:0, 5:0, 2:1)

• 60'

Minuta do końca meczu.

• 59'

Pasiut na lodzie, Polacy w pełnym  zestawieniu.

• 58'

Kontra Polaków 2 na 1. Wronka zdecydował się na strzał i został zatrzymany przez litewskiego golkipera.

• 58'

Nie ma dziesiątego gola dla Polski. Pawliukow okazał się lepszy od polskiego zawodnika.

• 58'

Rzut karny dla Polski. Dziubiński jechał "sam na sam" i został sfaulowany.

• 58'

Litwin trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

• 57'
    KARA

Grzegorz Pasiut powalił Litwina na taflę i zagramy w osłabieniu.

• 56'

Galant ostemplował słupek litewskiej bramki.

• 56'
    GOL!9:1!

Błąd Polaków w we własnej tercji i gol dla Litwinów. Przemysław Odrobny nie zachowa czystego kąta. Zabrakło niespełna pięciu minut.

• 55'

Łopuski nie sięgnął krążka przed litewską bramką.

• 53'

Była szansa na dziesiątego gola. Ale Galant w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.

• 53'

Jest dziewiąty gol dla Polaków. Mateusz Bapierszcz dostał świetne podanie od Patryka Wronki i nie dał szans Pawliukowowi.

• 52'

Spokojniejszy fragment meczu i tak powinno być do końca.

• 50'

Kontra Litwinów, Odrobny odbił krążek nad siebie i nie widział go, ale zdołał opanować sytuację.

• 49'

Kotlorz spod niebieskiej. Litewski bramkarz odbił "gumę" przed siebie, ale nie było nikogo na dobitkę.

• 48'

Tym razem nie wykorzystaliśmy gry w przewadze.

• 48'

Teraz Pasiut dostał krążek przed bramkę, ale Pawliukow nie dał się zaskoczyć.

• 47'

Ładna akcja Polaków. Zabrakło wykończenia.

• 46'
    KARA

Polacy nie muszą już forsować tempa. Teraz fau na Mikołaju Łopuskim. Zagramy w przewadze.

• 45'

Polacy grają w pełnym zestawieniu.

• 44'

Dobra interwencja Odrobnego.

• 44'

Litwini próbują strzałów zza linii niebieskiej. Czymś takim Odrobnego nie zaskoczą.

• 43'

D. Kumeliauskas przeniósł krążek nad poprzeczką.

• 42'
    KARA

Kara dla Mateusza Bryka za wysoki kij.

• 41'
    GOL! 8:0!

Świetna wymiana krążka między naszymi zawodnikami. Pawliukow nie zdążył się ustawić i Krzysztof Zapała strzela swojego drugiego gola w dzisiejszym spotkaniu.

• 41'

Początek trzeciej tercji. Zmiana w litewskiej bramce. Armalisa zastąpił Pawliukow.

• PRZERWA
    7:0

Świetna tercja w wykonaniu Polaków. Prowadzimy z Litwą 7:0 i wygraną mamy w kieszeni.

• 40'
    GOL! 7:0!

Dziubiński z nadgarstka! Świetny strzał naszego napastnika i drugi jego gol w dzisiejszym spotkaniu.

• 40'
    KARA

Litwini zagrają w osłabieniu.

• 39'

Dziubiński szukał kolegów przed bramką, ale jego podanie zostało zablokowane.

• 38'
    GOL! 6:0!

Świetna, indywidualna akcja Malasińskiego! Polak kapitalnie minął obrońcę i technicznym strzałem pod poprzeczkę zdobył dla polskiego zespołu szóstego gola.

• 37'

Akcja Polaków zakończona słabym strzałem Bagińskiego. Chodziło jednak o wznowienie w tercji rywala i dokonanie zmian.

• 36'

Bepierszcz dopadł do krążka po błędzie Litwinów. Armalis nie dał się jednak nabrać.

• 36'

Z łatwością przejmujemy i rozgrywamy krążek. Łopuski był przed bramką z krążkiem, ale przeniósł go nad poprzeczką.

• 35'

Teraz próba kontry w wykonaniu rywali. Odrobny bardzo pewnie łapie strzał z ostrego kąta.

• 35'

"Biało-czerwoni" w komplecie.

• 34'

Litwini wyraźnie słabną. Mają problem z wyprowadzeniem krążka, a przecież grają w przewadze.

• 34'

Spokojnie bronimy się w czwórkę przeciwko piątce rywali.

• 33'
    KARA

Krystian Dziubiński faulował rywala. Zagramy w osłabieniu.

• 33'

Kolejna szybka akcja Polaków. Wronka do Dziubińskiego, a ten próbował z backhandu.

• 32'

Pasiut wypatrzył Chmielewskiego. Ten stanął "oko w oko" z Armalisem. Tym razem górą liewski bramkarz.

• 31'

W odpowiedzi Łopuski do Chmielewskiego. Ten drugi nie trafił czysto w krążek.

• 31'

Pogubiliśmy się teraz w obronie. Trzech Litwinów wjechało w naszą tercję. Na szczęście Odrobny zachował zimną krew.

• 30'

Niemal połowa meczu za nami. Gramy w komplecie. Nic złego nie powinno się nam w tym meczu stać.

• 28'

Litwini statycznie w naszej tercji. Strzał z ostrego kąta pewnie obronił Odrobny.

• 28'

Bardzo dobrze gramy w obronie. Utrzymywaliśmy krążek w tercji przeciwnika przez kilkanaście sekund.

• 28'
    KARA

Spięcie pod litewską bramką. Aron Chmielewski na ławce kar, gramy w osłabieniu.

• 26'
    GOL! 5:0!

W końcu udało się wykorzystać przewagę. Dziubiński strzałem z półdystansu pokonał zasłoniętego Armalisa.

• 25'

Nie idzie nam w tym meczu gra w przewadze.

• 25'

Litwini skontrowali. Dobrze broni Odrobny.

• 24'
    KARA

Kumeliauskas faulował i gramy w przewadze.

• 24'
    GOL! 4:0!

Kapitalnie Maciej Urbanowicz przymierzył w samo okienko. Armalis nie miał szans.

• 23'

Polacy próbują pójść za ciosem. Adam Bagiński nie trafił jednak czysto w krążek.

• 21'
    GOL! 3:0!

Świetnie zaczynamy drugą tercję! Malasiński znakomicie ściągnął na siebie obrońcę, a Zapała pojechał "sam na sam" z Armalisem. Strzałem z backhandu pod poprzeczkę nie dał szans litewskiemu bramkarzowi.

• 21'

Początek drugiej tercji.

• PRZERWA

Po pierwszej tercji prowadzimy z Litwą 2:0. Bramki dla naszego zespołu strzelili Grzegorz Pasiut i Aron Chmielewski. Początek meczu nie był zbyt dobry w wykonaniu naszego zespołu, ale końcowa faza tercji należała już do naszego zespołu.

• 19'

Długo utrzymywaliśmy się z krążkiem w tercji rywala. Nie zdołaliśmy jednak oddać strzału.

• 18'

Dobry okres gry Polaków. Świetnej okazji nie wykorzystał jednak Dziubiński.

• 18'
    GOL! 2:0!

Świetna kontra Polaków. Pojechaliśmy 2 na 1. Łopuski oddał strzał, który odbił Armalis. Wobec dobitki Chmielewskiego był już jednak bezradny.

• 18'

Litwini próbują spod niebieskiej. Skutecznie broni Odrobny.

• 17'

Ryzykowna interwencja Odrobnego daleko od bramki. Bez konsekwencji w postaci straty.

• 16'
    GOL! 1:0!

Można powiedzieć nareszcie! Ładna akcja drugiego ataku. Chmielewski zagrał do Pasiuta przed bramkę, a ten z backhandu pokonał Armalisa.

• 15'

Błąd Polaków we własnej tercji. Na szczęście Bryk nie pozwolił rywalowi oddać strzału.

• 14'

Po okresie przewagi Litwinów, zaatakowaliśmy. Ale Armalis interweniował bardzo spokojnie.

• 13'

Przetrwaliśmy osłabienie, ale było bardzo ciężko.

• 12'

Rywale nieźle radzą sobie w przewadze. Dwa razy Odrobny musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

• 12'

Kotlorz, w obronie Odrobnego, spacyfikował w polu bramkowym Litwina.

• 11'

Było groźnie. Odrobny na leżąco odbił krążek.

• 11'
    KARA

Błąd techniczny naszego zespołu. Nadmierna ilość zawodników na lodzie i gramy w osłabieniu.

• 11'

Zamieszanie pod litweską bramką. Zabrakło jednak kogoś, kto wepchnąłby krążek do siatki.

• 10'

Dobre zagranie przed bramkę do Chmielewskiego, ale ten nie trafił.

• 9'

Pierwszy celny strzał Litwinów na polską bramkę. Odrobny pewnie łapie krążek.

• 9'

Litwini starają się oddalić grę od własnej bramki.

• 8'

Dominujemy na tafli, ale trudno nam o dobre pozycje strzeleckie.

• 7'

Nici z podwójnej przewagi. Litwini w komplecie.

• 6'

Było blisko, ale krążek minął litewską bramkę. Liwtini już w czwórkę. Gramy za wolno.

• 5'

Nie potrzebnie strzelamy od razu. Trzeba spróbować czegoś innego.

• 5'
    KARA

Dwie próby Pociechy z dystansu. Następnie Litwini wystrzeliwują krążek poza taflę. Gramy w podwójnej przewadze.

• 5'

Dronia spod niebieskiej po lodzie. Armalis spokojnie łapie krążek.

• 5'
    KARA

Dobra akcja Polaków zakońćzona strzałem. W między czasie faulowany Dziubiński i zagramy w przewadze.

• 3'

Próba Polaków z dystansu, ale krążek zatrzymał się na obrońcach.

• 2'

Pierwsza interwencja Armalisa. Strzelał z ostrego kata Bepierszcz.

• 1'

Błąd Pociechy, ale Pasiut zablokował Litwina.

• 1'

Polacy zaczęli ofensywnie, ale pierwszy strzał niecelny.

• 1'

Początek spotkania. Pierwszy krążek dla Polaków.

• 14:29

Dziś w bramce reprezentacji Polski zobaczymy Przemysława Odrobnego. W bramce litewskiej Mantas Armalis.

• 14:25

Ostatni raz z Litwinami mierzyliśmy się w 2014 roku podczas MŚ Dywizji IB w Wilnie. Wygraliśmy 3:2.

• 14:20

Kilka słów o naszym dzisiejszym rywalu.

Od czterech lat selekcjonerem litewskiej reprezentacji jest Niemiec Bernd Haake, który równolegle prowadzi jedyny profesjonalny klub hokejowy na Litwie, Energiję Elektrenai, występującą na co dzień w drugiej lidze białoruskiej, a także reprezentację do lat 20.

Reprezentacja opiera się niemal w połowie na graczach tego klubu. Pozostali grają zagranicą, z reguły w niższych ligach na Białorusi, w Kazachstanie czy na Łotwie. Obecnie największą gwiazdą zespołu jest 24-letni bramkarz Mantas Armalis, który broni barw Djurgarden Sztokholm, drużyny szwedzkiej ekstraligi.

Na zeszłorocznych mistrzostwach świata został zawodnik ten uznany najlepszym bramkarze turnieju. W Holandii, Litwini zajęli trzecie miejsce. Pokonali m.in. Estonię 6:1, co oznacza, że będą dla naszej drużyny bardziej wymagającym rywalem niż pierwszy przeciwnik.

Z Polską, Litwini grali do tej pory trzynaście meczów. 3 razy wygrali i ponieśli 10 porażek. Bilans bramek: 66:19 na korzyść naszego zespołu.

• 14:15

W drugim wczorajszym meczu Węgrzy pewnie pokonali Litwinów 4:0. Gospodarze budapesztańskiego turnieju zagrają dziś z Estończykami.

• Reprezentacja Polski w pierwszym meczu kwalifikacji olimpjskich wygrała z Estonią 6:2. W spotkaniu z Litwą także jst faworytem. Kurs firmy Unibet na zwycięstwo biało-czerwonych wynosi 1,06; natomiast na wygraną Litwinów - 15,00.