Dwie 16-letnie debiutantki na podbój Astany!

Kazachstan, Wielka Brytania i Meksyk - to rywale polskich hokeistek w turnieju przedolimpijskim w Astanie. Tylko zwycięzca awansuje do kolejnej rundy kwalifikacji. Grzegorz Klich, trener reprezentacji, powołał do składu dwie 16-letnie debiutantki - Annę Sopatę i Natalię Kamińską. Do reprezentacji powróciła bramkarka Gabriela Mizera. Natomiast Katarzyna Kasprzycka ma szansę debiutu w imprezie IIHF.

Reprezentacja kobiet. Polska - Wegry. 05.02.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Powrót do reprezentacyjnej bramki Gabrieli Mizery z Krynicy; nominacja dla 28-letniej Katarzyny Kasprzyckiej, pochodzącej z Krakowa, ale reprezentującej Stoczniowiec Gdańsk; debiut 16-latek - Anny Sopaty oraz Natalii Kamińskiej w seniorskiej drużynie – to największe wydarzenia związane z ogłoszeniem składu reprezentacji Polski przed turniejem kwalifikacji olimpijskiej w Astanie. Grzegorz Klich, trener reprezentacji, odważnie postawił na dwie nastoletnie debiutantki. Nim polska reprezentacja w poniedziałek wyleci do Kazachstanu, rozegra towarzyski dwumecz w „Satelicie” z reprezentacją Łotwy (sob. 18.30 i niedz. 10.30).
Biało-czerwone rozpoczną turnieju w przyszły czwartek (3.11.) z Kazachstanem, a potem grają z Wielką Brytanią i Meksykiem. Tylko zwycięzca tego turnieju awansuje do kolejnej rundy kwalifikacji olimpijskiej.

A oto jak przedstawia się reprezentacja
Bramkarki: Martyna Sass (Naprzód Janów), Gabriela Mizera (MKHL Krynica).
Obrończynie: Sandra Kosakowska i Dominika Korkuz (obie Naprzód), Klaudia Chrapek i Patrycja Sfora (obie Polonia Bytom), Joanna Strzelecka (Unia Oświęcim), Renata Tokarska i Natalia Kamińska (obie Stoczniowiec Gdańsk), Wiktoria Gogoc (MKHL Krynica).
Napastniczki: Karolina Późniewsk, Magdalena Czaplik i Oliwia Tomczok (wszystkie Polonia), Ewelina Czarnecka (Naprzód), Katarzyna Frąckowiak, Sylwia Łaskawska i Agnieszka Dziedzioch (wszystkie Atomówki GKS Tychy), Marta Bigos i Katarzyna Kasprzycka (obie Stoczniowiec), Anna Sopata i Aneta Cygan (Krynica), Kamila Wieczorek (Poprad).

 

Z tej samej kategorii