Coolen zatrzymany na Okęciu! Zadecydowały sprawy formalno-wizowe!

Tom Coolen, najbliższy współpracownik Teda Nolana oraz trener Tauronu KH GKS Katowice, wielki orędownik eskapady hokeistów do Kanady, w drodze powrotnej został zatrzymany przez straż graniczną na Okęciu i nie został wpuszczony do naszego kraju! Na drodze stanęły formalności wizowe. Coolen po otrzymaniu stosownych dokumentów ma natychmiast pojawić się w Katowicach.

Tom Coolen
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Informację tę otrzymaliśmy wczoraj rano. Brzmiała wręcz sensacyjnie i wymagała potwierdzenia. Kilku naszych rozmówców nie komentowało całego zamieszania.

 

Jednak w końcu udało nam się potwierdzić, że o wszystkim zadecydowały względy formalno-wizowe. Coolen, po 30 dniach pobytu w naszym kraju (rozpoczął pracę pod koniec lipca), zaczął się starać o kartę stałego pobytu. Złożył stosowne dokumenty i czekał na decyzję, bo procedury mogą trwać nawet do 3 miesięcy. Takich dokumentów nie posiadają również John Murray oraz Alex Szczechura i dlatego też nie wyjechali oni z kadrą do Kanady. Jednak Coolen, jako inicjator tego wyjazdu, zdecydował się na wylot do ojczyzny. Okazuje się, że problemy wizowe nie pozwoliły mu wrócić na czas i poprowadzić drużyny w dzisiejszym meczu z JKH GKS Jastrzębie.

 

Z naszych informacji wynika, że całe zamieszanie paszportowe-wizowe ma być szybko wyjaśnione i Coolen, być może, spędzi święta w Katowicach. Tak zapewnił nas działacz, znający realia tego niespodziewanego zajścia.

 

Eskapada dla kadrowiczów nie do końca była udania, nie tylko ze sportowego punktu widzenia. W drodze powrotnej zaginął sprzęt hokejowy i trwały jego intensywne poszukiwania. Samo życie...

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Mały John Użytkownik anonimowy
~Mały John :
No photo~Mały John Użytkownik anonimowy
PZHL jest bogaty, kupi kadrze nowy sprzęt.
18 gru 17 21:00 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Janusz GUżytkownik anonimowy
~Janusz G :
No photo~Janusz GUżytkownik anonimowy
Święta to on spędzi w domu w Kanadzie...
Tacy fachowcy pracuja w katowickim klubie, że im trenera deportowali śmiech ....
Ciekawe co na tą sytuację powiedzą w UM Katowice.
19 gru 17 13:23 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii