Kadra bez trzech napastników, ale powrócił "Fryzjer"

Tym razem w barwach biało-czerwonych nie zobaczymy reprezentacyjnego tercetu: Tomasz Malasiński, Grzegorz Pasiut oraz Patryk Wronka. Jednak Jacek Płachta, selekcjoner reprezentacji, nominował do niej Marka Strzyżowskiego, zwanego przez kolegów "Fryzjerem" oraz Kacpra Guzika. Przed kolejną szansą stoją Filip Komorski, Damian Kapica i Radosław Sawicki.

Marek Strzyżowski
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie kadry przed drugim turniejem Euro Ice Hockey Challenge, który rozegrany zostanie od 15 do 17 grudnia w hali „Olivia” w Gdańsku. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje Ukrainy, Korei Płd. oraz Kazachstanu. Właśnie z tymi zespołami przyjdzie naszej reprezentacji grać w kwietniowych mistrzostwach świata w Kijowie. Kadrę poznaliśmy dopiero wczoraj, bo nie obyło się bez pewnych perturbacji.


Przede wszystkim zabrakło w niej czołowych zawodników: Tomasza Malasińskiego (Swindon Wildcats) Grzegorza Pasiuta (Nieman Grodno) i Patryka Wronki (Orli Znojmo). Ten tercet nie otrzymał zgody od klubowych włodarzy, bowiem w tym samym czasie grają ważne mecze o ligowe punkty. Niemniej wszyscy trzej są pewniakami i o ich reprezentacyjną formę możemy być spokojni, bo dobrze prezentują się w swoich klubach. Te trzy absencje sprawiły, że otworzyła się szansa przed kolejnymi zawodnikami.


Po raz drugi powołanie otrzymał utalentowany 21-letni Radosław Sawicki, który tak udanie zadebiutował w Budapeszcie. Do kadry po dłuższej przerwie powraca Marek Strzyżowski, zwany przez kolegów „Fryzjerem”, ale on w swoimi występami w Tauronie KH GKS Katowice zasłużył na nominację. W gronie wyróżnionych znalazł się również Filip Komorski, środkowy tyski napastnik, który był ostatnio już kilka razy przymierzany do reprezentacji, ale zawsze coś stanęło na przeszkodzie. Kolejną szansę otrzymają napastnicy: „Pasów” Damian Kapica oraz Orlika Opole Kacper Guzik. Ten ostatni zajął miejsce Filipa Drzewieckiego, który grał w Budapeszcie. Gdański turniej to doskonała okazja, by sprawdzić jak funkcjonuje duet amerykańsko-kanadyjski: Michael Cichy – Alex Szczechura. Przed listopadową imprezą kontuzja pleców wyeliminowała tego pierwszego, zaś drugi nie bardzo mógł się odnaleźć w nowym towarzystwie.


W sztabie szkoleniowym również dokonała się drobna roszada, bowiem współpracujący z Jackiem Płachtą Szwed Torbjoern Johansson przygotowuje reprezentację młodzieżową do mistrzostwa świata Dywizji 1B. Jego miejsce zajął, nie pierwszy już raz, Krzysztof Majkowski, asystent Jirziego Szejby w GKS Tychy. Dla tyszanina to kolejne doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości.

 

Kadra biało-czerwonych
Bramkarze: John Murray (Orlik Opole), Przemysław Odrobny (Milton Keynes Lightning), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia).
Obrońcy: Mateusz Bryk , Bartosz Ciura, Michał Kotlorz i Bartłomiej Pociecha (wszyscy GKS Tychy), Bartłomiej Bychawski (Orlik), Maciej Kruczek, Mateusz Rompkowski i Patryk Wajda (Cracovia), Jakub Wanacki (Polonia Bytom).
Napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Radosław Galant, Filip Komorski i Marcin Kolusz (wszyscy GKS Tychy), Arom Chmielewski (Ocelarzi Trzyniec), Michael Cichy, Kacper Guzik i Alex Szczechura (wszyscy Orlik), Krystian Dziubiński, Damian Kapica i Maciej Urbanowicz (wszyscy Cracovia), Radosław Sawicki i Marek Strzyżowski (obaj Tauron KH GKS Katowice), Krzysztof Zapala (TatrySki Podhale Nowy Targ).

Z tej samej kategorii