Marek Ziętara bez trenerskiej licencji przez rok!

Marek Ziętara po meczu "Szarotek" z "Pasami" niezadowolony z pracy sędziów wpadł do ich szatni i nie tylko obrażał słownie, ale groził arbitrowi głównemu, Michałowi Bacy. Sprawa został zgłoszona na policji. Wydział Gier i Dyscypliny podjął decyzję o rocznej dyskwalifikacji. Trenera pozbawiono licencji i wykonywania zawodu. Przysługuje mu odwołanie.

Marek Ziętara
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

W końcu doszło do oczekiwanego z dużym zainteresowaniem posiedzenia Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL, w sprawie nagannego zachowania trenera Marka Ziętary, wobec sędziego Michała Bacy, po meczu Podhala Nowy Targ z Comarch Cracovią. Przypomnijmy, że szkoleniowiec nowotarżan wpadł do szatni arbiytów i nie tylko ich obraził, ale i groził sędziemu głównemu.
Po tym incydencie, zgłoszonym na policji, trener Ziętara wielokrotnie wyrażał skruchę i rozmawiał z sędzią Bacą. Nie wiemy, do jakich wniosków doszły zainteresowane strony, bo to jest ich wewnętrzną sprawą.
Niemniej działacze WGiD po wysłuchaniu wszystkich zainteresowanych stron i uwzględnieniu skruchy szkoleniowca orzekli roczną dyskwalifikację oraz pozbawienie go licencji trenerskiej. Tak więc Marek Ziętara przez najbliższe 12 miesięcy nie będzie prowadzić zespołu w Polskiej Hokej Lidze.
Ponadto Podhale zostało ukarane 15 tysiącami złotych grzywny za brak porządku oraz zapewnienia odpowiednich służb. Stronom oczywiście przysługuje odwołanie od tej decyzji i zapewne z tego skorzystają. WGiD na pewno wyda oficjalny komunikat w tej sprawie. Nasze informacje są nieoficjalne, aczkolwiek pochodzą z wiarygodnych źródeł.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Nocny jastrząbUżytkownik anonimowy
~Nocny jastrząb :
No photo~Nocny jastrząbUżytkownik anonimowy
Sprawiedliwości stało się zadość! WGiD wreszcie pokazał, że ma jaja. Ciekawe tylko, czy sędzia Baca też ma jeszcze jaja.
28 wrz 16 19:07 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii