Waldemar Klisiak odchodzi z Janowa! Czy zastąpi go Martin Smetak?

Pierwszą ofiarą sezonu jest trener Naprzodu Waldemar Klisiak, który po przegranej z Orlętami zrezygnował z pracy.

Waldemar Klisiak
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Waldemar Klisiak, olimpijczyk z Albertville i 7-krotny mistrz Polski z Unią Oświęcim, swoją samodzielną trenerską przygodę związał z Naprzodem Janów, z którym awansował do Polskiej Hokej Ligi. Klisiak po dwóch całkiem udanych sezonach miał nadzieję na dobre wyniki w kolejnym. A tymczasem po 4 kolejkach Naprzód jest bez punktu, zaś we wtorkowy wieczór zaprezentował kompromitującą formę w przegranym 0:2 meczu z Orlętami Sosnowiec.

 

Klisiak po tej potyczce zakomunikował prezesowi Januszowi Grycnerowi, że podaje się do dymisji, bo ponosi odpowiedzialność za dotychczasową postawę zespołu.

- Jestem człowiekiem honoru i inaczej nie mogę postąpić. Pewien układ się wyczerpał i doskonale to rozumiem, bo sam przez długie lata byłem zawodnikiem - mówi Klisiak. - By sezon nie był stracony doszedłem do wniosku, że trzeba zrezygnować i nowy trener zapewne wprowadzi stabilizację w drużynie. Jestem tego pewien - dodał po chwili.

 

- Nie jestem zwolennikiem zmian trenerów, tym bardziej, że Waldek zrobił w naszym klubie fajną robotę. Jednak sam uznał, że czas na zmiany i ta decyzja jest nieodwołalna - potwierdził prezes klubu, Janusz Grycner.

 

W środowy wieczór Klisiak poprowadził trening z hokeistami z Janowa, ale do końca sprawa nie wyjaśniona czy to był jego ostatni. W Janowie pojawił się 49-letni Martin Smetak, na co dzień trenujący II-ligową Porubę (u nas III ligę), notabene kolega klubowy Klisiaka z czasów występów w Witkowicach. Czech ma określone wymagania finansowe i nadal trwają negocjacje z prezesem Grycnerem. Jeżeli sternik Naprzodu znajdzie dodatkowego sponsora, wówczas Smetak będzie prowadził drużynę.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~GrześNaprzódUżytkownik anonimowy
~GrześNaprzód :
No photo~GrześNaprzódUżytkownik anonimowy
Niy zalajkuja tego bo mi sie to niy podobo. Wiadomo tryner niy gro ale ze pustego to i Salomon niy naleje. Takie warunki. Co mioł zrobić? Na treningach OK. Prezesy wiela mogom tyla zaatwiajom ale jak wszyndzia widać kasa musi być ... POWODZYNIO WALDKU I DZIĘKUJA ZA OSTATNIE SEZONY ! 3m sie :-)
16 wrz 15 17:10 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Łoter :DUżytkownik anonimowy
~Łoter :D :
No photo~Łoter :DUżytkownik anonimowy
Darka z Janowa na trenera!!!!
16 wrz 15 14:48 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Piotruś PanUżytkownik anonimowy
~Piotruś Pan :
No photo~Piotruś PanUżytkownik anonimowy
Brawo panie Waldku, zachował się pan honorowo. Z drugiej strony szkoda, że pan odchodzi, tyle dobrego zrobił pan dla Naprzodu.
16 wrz 15 13:25 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii