W środę gala hokejowej Polonii Bytom oraz prezentacja książki

Sekcja obchodzi w grudniu 70 lat. Z tej okazji w Teatrze Rozbark odbędzie się uroczysta gala.

Niebiesko-czerwona historia hokejowa Polonia Bytom
 fot. LB  /  źródło: SPORT

Poloniści pierwszy trening odbyli 15 grudnia 1946 roku. Kijów i ochraniaczy było wtedy bardzo mało. Część pochodziła z przedwojennego sklepu Wacława Kuchara oraz od hokeistów Lechii Lwów, którzy osiedlili się na Śląsku. Skąd wzięto pozostały sprzęt? Kij bramkarski zrobiono z… fragmentów szafy, a za ochraniacze na nogi służyły 100-kartkowe zeszyty i książki!

 

Największe triumfy Polonia Bytom święciła latach 80., aż siedem razy, kiedy rok po roku drużyna grała w finale i cztery z nich wygrała. W sumie klub zdobył sześć tytułów mistrza Polski. Wychował wielu reprezentantów Polski, w tym duże grono olimpijczyków.

 

Do wielkich sukcesów Polonii sprzed dekad nawiązuje drużyna kobieca, która w latach 2010-16 pięć razy zdobyły mistrzostwo Polski!

 

Podczas gali, która odbędzie się w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark, wspominane będą wielkie sukcesy, wybitne postaci klubu zostaną odznaczone przez wiceministra sportu i turystyki Jana Widerę. Będzie również część artystyczna.

 

Poza tym zaprezentowana zostanie książka „Niebiesko-czerwona historia”. To bogato ilustrowany album o dziejach sekcji hokejowej. Jego autorem jest dziennikarz "Sportu" Leszek Błażyński.

 

Z tej samej kategorii