Drwale zamiast ogrodników

W niedzielnym meczu pomiędzy zespołami JKH GKS Jastrzębie i TatrySki Podhale Nowy Targ sędziowie nałożyli karę mniejszą na hokeistę gospodarzy Kamila Świerskiego, mimo że już od dawna nie było go na lodzie. Napastnik z Jastrzębia doznał bowiem w I tercji kontuzji i zmagania swoich kolegów oglądał potem z wysokości trybun!

Krzysztof Zapała
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Niedzielny mecz hokejowy pomiędzy zespołami JKH GKS Jastrzębie i TatrySki Podhale Nowy Targ utwierdził mnie w przekonaniu, że dla polskich sędziów nie ma rzeczy niemożliwych. Pal licho, że mylili się na potęgę i nie byli konsekwentni, bo raz za przekroczenie przepisów nakładali karę na zawodnika, a potem identyczny faul puszczali płazem. No i bądź tu mądry i pisz wiersze…


W prawdziwe zdumienie panowie Zbigniew Wolas i Włodzimierz Marczuk wprawili mnie przed rozpoczęciem III tercji, gdy spiker odczytał kary nałożone na hokeistów obu drużyn za bójkę po zakończeniu tej części meczu. Na liście ukaranych znalazł się bowiem Kamil Świerski, który z powodu kontuzji nie wyjechał na lód w II tercji i zmagania kolegów oglądał z wysokości trybun! – Tłumaczyłem sędziom, że tego zawodnika nie było nawet w boksie, lecz oni upierali się przy swoim - nie krył zdumienia trener JKH, Robert Kalaber. - Oni tak mają zapisane i basta! W „zastępstwie” Świerskiego na ławkę kar musiałem odesłać innego zawodnika (był nim Tomasz Kominek - przyp. BN).


Trener Podhala Marek Rączka włączył się do dyskusji i przypomniał zdarzenie z jednego ze wcześniejszych meczów swojej drużyny. - Usłyszałem, że na ławce kar ma usiąść Damian Tomasik, który w momencie akcji na tafli stał obok mnie w boksie. Też nie wierzyłem, że to możliwe…


Hokej to bardzo piękna dyscyplina sportu, która dostarcza kibicom wielu emocji i wrażeń. Niestety, coraz częściej w nadmiarze i coraz więcej negatywnych, w czym duża zasługa naszych sędziów. Mecz w PHL ostatnimi czasy zbyt często przypomina mi piękny ogród, nad którym opiekę powierzono nie ogrodnikom, tylko drwalom .

Z tej samej kategorii