Liga Mistrzów pokazuje, ile jeszcze brakuje

W Krakowie rozpoczyna się drugi turniej hokejowej Ligi Mistrzów. Pierwszy - rozegrany w Monachium - mistrzom Polski za bardzo się nie udał. - Przede wszystkim musimy być bardziej zdecydowani w defensywie - podkreśla skrzydłowy, Filip Drzewiecki.

Liga Mistrzów pokazuje, jak wiele jeszcze nauki przed hokeistami Cracovii.
 /  fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Nie spodziewaliśmy, że mistrzowie kraju hokeiści Comarch Cracovii zawojują Ligę Mistrzów, trafili bowiem na wymagających rywali, którzy w pierwszych meczach obnażyli ich wszystkie braki. W poprzedni weekend zaliczyli sesję wyjazdową. Najpierw przegrali w Monachium z mistrzem Niemiec, Red Bullem 2:6, a potem w Gavle ulegli wicemistrzowi Szwecji, Brynaes IF 0:8.
- Trudno z tych meczów być zadowolonym, skoro traci się tyle gole - mówi skrzydłowy Cracovii, Filip Drzewiecki. - Przede wszystkim musimy być bardziej zdecydowani w defensywie i twardo walczyć na bandach, bo to w naszym przypadku są kluczowe elementy. Staramy się nad tym pracować, ale właśnie występy w Lidze Mistrzów nam pokazują, ile nam jeszcze brakuje do rywali. Jednak takimi występami zdobywamy kolejne doświadczenia, które pewnie zaprocentują w sezonie. Oczywiście, przed własną publicznością chcemy się pokazać z jak najlepszej strony.
- Prezentowaliśmy się nieźle i graliśmy do pewnego czasu konsekwentnie - przekonuje trener mistrzów Rudolf Rohaczek. - Chcieliśmy za wszelka cenę zdobyć gola i wtedy popełniliśmy błędy, a rywale je bezlitośnie wykorzystali. Oczywiście, że chcemy uzyskać korzystny rezultat, ale jest jeden warunek: konsekwencja w grze. Tylko żelazna dyscyplina może sprawić, że będziemy szukać swoich szans.
Podróże oraz dwa spotkania z wymagającymi rywalami sprawiły, że hokeiści mieli prawo poczuć się zmęczeni. W miniony poniedziałek wypoczywali, a w kolejnych dniach było dużo zajęć taktycznych. Na szczęście nikt nie jest kontuzjowany.

 

Tabela po pierwszym turnieju

1. Monachium 2 6 10:3
2. Brynas 2 5 12:3
3. Helsinki 2 1 4:8
4. Cracovia 2 0 2:14

Dzisiaj grają: Comarch Cracovia – Red Bull Monachium (18.30), IFK Helsinki – Brynaes IF (19.00); niedziela: Comarch Cracovia – Brynaes IF (16.30), IFK Helsinki – Red Bull Monachium (17.00).

Z tej samej kategorii