Władze Jastrzębia Zdroju wesprą finansowo hokeistów i siatkarzy

Niebawem między dwa kluby sportowe zostanie rozdzielone prawie pół miliona złotych

Pieniądze w Jastrzębiu Zdroju
 /  fot. Piotr Kucza  /  źródło: newspix.pl

Władze miasta w Jastrzębiu Zdroju, z prezydent Anną Hetman na czele, nie pozostają głuche na prośby działaczy klubów sportowych o pomoc finansową. Lada dzień w Biuletynie Informacji Publicznej zostanie opublikowana uchwała, która będzie zawierała konkurs o rozdziale środków na promocję miasta. Beneficjentami tego konkursu będą jedynie dwa kluby z Jastrzębia - JKH GKS Jastrzębie (hokeiści) i Jastrzębski Węgiel (siatkarze). Do pozyskania będzie zupełnie przyzwoita kwota - prawie pół miliona złotych.

 

Władze Jastrzębia nie skąpią, w miarę swoich możliwości finansowych, pieniędzy na sport, chociaż ich rozdział budzi - delikatnie mówiąc - sporo kontrowersji. W uprzywilejowanej sytuacji są trzy kluby z terenu miasta – GKS 1962 Jastrzębie (piłka nożna) oraz wspomniane już JKH GKS Jastrzębie i Jastrzębski Węgiel.

 

W tym roku na sport seniorów rozdysponowano kwotę 850 tysięcy złotych. Z tej puli GKS 1962 otrzymał 472 tysiące, na konto JKH trafiło 200 tysięcy złotych, zaś Jastrzębskiego Węgla - 33 tysiące złotych. Z kolei na „szkolenie sportowe dzieci i młodzieży” w 2016 roku przeznaczono 584 tysiące 55 złotych. JKH otrzymał 64 tysiące 500 złotych, zaś Akademia Piłkarska „Pisklaków”, którą prowadzi GKS 1962 – 57 tysięcy 255 złotych. Na Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla nie przeznaczono ani złotówki, ponieważ została ona przeniesiona do pobliskich Żor.

 

W ubiegłym roku urząd miasta podłączył kroplówkę trzem klubom. Zarządzeniem prezydenta miasta Anny Hetman z 10 listopada 2015 roku JKH i Jastrzębski Węgiel otrzymały dotację na „wsparcie zadań w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu”. Władze Jastrzębia Zdroju przeznaczyły na ten cel 430 tysięcy złotych, z czego  JKH GKS Jastrzębie otrzymał 300 tysięcy zł na zadanie „Uczestnictwo JKH w rozgrywkach ligowych”. Natomiast na konto Jastrzębskiego Węgla wpłynęła kwota 130 tysięcy zł na zadanie „Realizacja programu szkolenia sportowego skierowanego do zawodników i trenerów PlusLigi, Młodej Ligi i II ligi męskiej”.

 

Przychylnym okiem spojrzano także na GKS 1962 Jastrzębie. Działacze trzecioligowca na realizację umowy „promocja miasta poprzez sport” otrzymali wówczas 140 tysięcy złotych.

 

Z tej samej kategorii