Wicemistrz Polski sprawdza słowackiego bramkarza

Na dzisiejszym treningu JKH GKS Jastrzębie pojawił się 25-letni bramkarz HKm Humenne, Viktor Volentier.

David Zabolotny
 /  fot. Magdalena Kowolik  /  źródło: własne

Faza play off w PHL zbliża się milowymi krokami, więc drużyny na gwałt szukają wzmocnień. Nie inaczej jest w drużynie wciąż aktualnego wicemistrza Polski, JKH GKS Jastrzębie.

 

Trener Robert Kalaber tym razem poszukuje wartościowego konkurenta dla bramkarza Davida Zabolotnego. 22-letni bramkarz jest w tej chwili niekwestionowaną jedynką w zespole z Jastrzębia, bo o rok starszy Chorwat Mate Tomljenović jest notorycznie kontuzjowany, zaś najmłodszy w tym gronie Kamil Berggruen (20 lat) poziomem sportowym zdecydowanie odbiega od wspomnianego duetu.

 

W tej sytuacji słowacki szkoleniowiec JKH postanowił sprawdzić swojego rodaka, 25-letniego (urodzony 24 lipca 1991 roku) Viktora Volontiera. To wychowanek MHC Martin, który ma za sobą również występy w takich zespołach jak MHK Dolny Kubin, HC Preszov, MsHK Prievidza, HC Detva. Ostatnio występował w drugoligowym zespole słowackim HKm Hummenne. Jest słusznego wzrostu, bo ma 191 cm wzrostu i waży 80 kilogramów. Wystąpił w 13 meczach ligowych, średnio puszczał w meczu 2,77 gola, ale skuteczność jego interwencji wyniosła ponad 92 procent.

 

Jak Volontier trafił do Jastrzębia? Otóż przed kilkoma dniami hala HK Altis w pobliżu Namestova, którą oddano do użytku zaledwie przed dwoma laty, nie wytrzymała ciężaru zalegającego na dachu śniegu i zawaliła się! W niej rozgrywała swoje mecze ligowe drużyna Humenne, która została wycofana z rozgrywek.

 

 

 

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~OlbrzymUżytkownik anonimowy
~Olbrzym
No photo~OlbrzymUżytkownik anonimowy
do ~Szpieg szoguna:
No photo~Szpieg szogunaUżytkownik anonimowy
26 sty 16 23:32 użytkownik ~Szpieg szoguna napisał
Czy aby ta informacja na pewno była prawdziwa? Hokej net milczy na ten temat, strona klubowa również. To skąd pan redaktor wyciąga takie newsy?
Gdzie się śpieszysz chłopie? Na stronie JKH to się ukaże w czwartek, dzień przed meczem z Cracovią, a hokej net przepisze to na pewno i zamieści w całości na swojej stronie, by ludzie klikali na ich portalu. Data jest nieistotna, oni się tym nie przejmują
26 sty 16 23:56 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~OlbrzymUżytkownik anonimowy
~Olbrzym :
No photo~OlbrzymUżytkownik anonimowy
Jednak pomyliłem się. Strona klubowa i hokej net już się obudziły, a dopiero środa. Refleks piorunujący, naprawdę, bo po 24 godzinach zauważyły, że ktoś inny dostrzegł nowego bramkarza na treningu.
27 sty 16 21:43 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~StryjekUżytkownik anonimowy
~Stryjek :
No photo~StryjekUżytkownik anonimowy
Punkt dla Redaktora za sprawdzone informacje. Z tego co widać, oficjalne strony klubowe podają dopiero konkretne informacje i nie piszą o tym, że np. trener puścił bąka po kolacji.
28 sty 16 06:38 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii